Kontakt
  • GPS: 50.37259, 14.85607
Popis atrakce

Nedaleko Mladé Boleslavi v severních Čechách stojí v obci Jizerní Vtelno zámek Stránov.

Středověká dřevěná tvrz je v oblasti zmiňována už v 15. století, v 16. století pak byla přestavěna na renesanční reprezentační sídlo. V 18. století Stránov získal barokní podobu a nakonec byl koncem století 19. přebudován novorenesančně. Po válce byl zámek znárodněn a sídlil v něm dětský domov. Dnes je zpět v rukou původních majitelů, kteří jej zpřístupňují veřejnosti.

Na návštěvníky čeká na Stránově prohlídka zámeckých interiérů s průvodcem, který jim přiblíží historii zámku a nechá je nahlédnout do sálu s gotickou kaplí nebo na sbírku motýlů a brouků, historických kočárků a panenek. Kdo si chce užít hezké výhledy, může pak samostatně vystoupat na gotickou hradní věž.

Na zámku, který si zahrál v několika filmových pohádkách, je možné občerstvit se ve stylové kavárně.

ubytování okres Mladá Boleslav
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.37259, 14.85607)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Stránov

5.1 km
Muzeum Mladoboleslavska
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi ve středních Čechách se nachází muzeum, jehož historie sahá až do roku 1887, kdy byly veřejnosti zpřístupněny první expozice.

Dnes se v Muzeu Mladobole...

Mladá Boleslav
5.1 km
Muzeum na hradě Mladá Boleslav
Hrady a zámky

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil od soutoku Jizery a Klenice, stojí mladoboleslavský hrad.

Už v 10. století se na místě dnešního hra...

Mladá Boleslav
6.5 km
Koupaliště Mladá Boleslav
Koupání

Na koupališti v Mladé Boleslavi se nebou nudit ani děti, ani dospělí. A to ani v případě chladnějšího počasí: bazény jsou totiž vyhřívané. Ten multifunkční nabízí kromě š...

Mladá Boleslav
6.6 km
Škoda Auto Muzeum
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi se v rámci areálu automobilky nachází Škoda Auto Muzeum, které potěší (nejen) milovníky historických i současných aut.

Muzeum bylo po rekonstrukci otev...

Mladá Boleslav
7.2 km
Stáj Štěpán
Koně, jezdectví

V Krásné Vsi u Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil na severovýchod od Prahy, se bude líbit hlavně milovníkům koní.

Sídlí tady Stáj Štěpán, která vznikla v roce 20...

Katusice
7.3 km
Koupaliště Dobrovice
Koupání

Koupaliště v Dobrovici bylo vybudováno již ve 30. letech minulého století. Dnes v klidné zóně v nádherném přírodním prostředí najdete 60metrovou betonovou nádrž s proměnl...

Dobrovice
7.4 km
Hrad Michalovice
Zříceniny

Michalovice jsou zřícenina hradu ze 13. století nad řekou Jizerou v obci Michalovice. Jedním z jejich prvních majitelů byl Jan z Michalovic, zdatný a slavný harcovník po ...

Mladá Boleslav
9.4 km
Muzeum hraček na zámku Benátky nad Jizerou
Muzea a historie

V Benátkách nad Jizerou ve Středočeském kraji se k nebi vypíná zámek ze 16. století s nádhernou sgrafitovou fasádou, jenž je domovem místního Muzea hraček.

Muzeum bylo o...

Benátky nad Jizerou