Kontakt
  • Jaselská 1475, Mladá Boleslav
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Mladé Boleslavi našlo v rámci Domu dětí a mládeže svůj domov Ekocentrum zahrada s minizoo a minibotanickou zahradou.

Na návštěvníky tady čekají venkovní voliéry a vnitřní skleníky, kde je možné prohlédnout si více než 60 druhů domácích, volně žijících i exotických zvířat a rostlin subtropů a tropů a v místní záchranné stanici také zraněné a hendikepované dravce a sovy.

Nikdo by si neměl nechat ujít ani expozici Vodní svět či speciální prostor pro hlodavce a zajíce, obojí otevřené teprve nedávno, stejně jako nové voliéry pro exotické ptáky.

Vstup do zoo a botanické zahrady je přes kavárnu z Jaselské ulice, kde je možné se po prohlídce občerstvit a u kávy si vychnutnat třeba lázeňskou oplatku.

Procházka po zahradě je snadná a vstup s kočárky je povolen, domácí mazlíčky ale nechejte doma. Až k centru se dá dojet autem, zaparkovat by tady neměl být problém. Kdo nemá vlastní dopravu, může sednout třeba na vlak: z železniční stanice v Mladá Boleslav město to pak bude pěšky už jen asi kilometr.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Mladá Boleslav
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.41504, 14.90512)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Mini ZOO a minibotanická zahrada

0.4 km
Vyhlídková věž staré radnice
Rozhledny

V centru Mladé Boleslavi v severních Čechách stojí na Staroměstském náměstí historická budova staré radnice s vyhlídkovou věží.

Honosnou renesanční radnici vystavěl v po...

Mladá Boleslav
0.8 km
Muzeum Mladoboleslavska
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi ve středních Čechách se nachází muzeum, jehož historie sahá až do roku 1887, kdy byly veřejnosti zpřístupněny první expozice.

Dnes se v Muzeu Mladobole...

Mladá Boleslav
0.8 km
Muzeum na hradě Mladá Boleslav
Hrady a zámky

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil od soutoku Jizery a Klenice, stojí mladoboleslavský hrad.

Už v 10. století se na místě dnešního hra...

Mladá Boleslav
0.8 km
Škoda Muzeum
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi se v rámci areálu automobilky nachází Škoda Muzeum, které potěší (nejen) milovníky historických i současných aut.

Muzeum bylo po rekonstrukci otevřeno ...

Mladá Boleslav
1.7 km
Vyhlídkový let letadlem Mladá Boleslav
Jiné atrakce

Představte si, jak sedíte v kokpitu letounu, cítíte vzrušení z rozjezdu po startovací dráze a následného odlepení od země. Srdce vám buší, když letadlo nabírá výšku a zač...

Mladá Boleslav
1.8 km
Koupaliště Mladá Boleslav
Koupání

Na koupališti v Mladé Boleslavi se nebou nudit ani děti, ani dospělí. A to ani v případě chladnějšího počasí: bazény jsou totiž vyhřívané. Ten multifunkční nabízí kromě š...

Mladá Boleslav
2.6 km
Hrad Michalovice
Zříceniny

Michalovice jsou zřícenina hradu ze 13. století nad řekou Jizerou v obci Michalovice. Jedním z jejich prvních majitelů byl Jan z Michalovic, zdatný a slavný harcovník po ...

Mladá Boleslav
2.9 km
Thajská aromaterapeutická masáž
Jiné atrakce

Představte si masážní salón jako kousek thajského ráje. Tlumené světlo svíček, vůně orchidejí a příjemná hudba dokreslují exotickou atmosféru. Do jednoho takového ráje se...

Mladá Boleslav