Kontakt
  • GPS: 50.40861, 14.90094
Popis atrakce

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil od soutoku Jizery a Klenice, stojí mladoboleslavský hrad.

Už v 10. století se na místě dnešního hradu nacházelo hradiště, ve 14. století tady pak vznikl kamenný hrad. V polovině 16. století byl hrad přestavěn na renesanční reprezentační sídlo, v 18. století tady byla kasárna a za druhé světové války dokonce internační středisko Židů. Dnes je hrad ve vlastnictví státu, je po rekonstrukci a přístupný veřejnosti.

Návštěvníci dnes na hradě mohou navštívit Muzeum Mladoboleslavska a jeho sbírky. Expozice "Paměť města" se věnuje dějinám Mladé Boleslavi v období od 18. až do počátku 20. století, v rámci výstavy "Venkov v proměnách času" si pak zájemci prohlédnou mimo jiné lidové kroje, venkovský interiér a seznámí se s drobnými maloměstskými a venkovskými živnostmi.

V průběhu celého roku muzeum pořádá řadu krátkodobých výstav a akcí.

ubytování Mladá Boleslav
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.40861, 14.90094)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum na hradě Mladá Boleslav

0.0 km
Muzeum Mladoboleslavska
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi ve středních Čechách se nachází muzeum, jehož historie sahá až do roku 1887, kdy byly veřejnosti zpřístupněny první expozice.

Dnes se v Muzeu Mladobole...

Mladá Boleslav
1.5 km
Škoda Auto Muzeum
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi se v rámci areálu automobilky nachází Škoda Auto Muzeum, které potěší (nejen) milovníky historických i současných aut.

Muzeum bylo po rekonstrukci otev...

Mladá Boleslav
1.9 km
Koupaliště Mladá Boleslav
Koupání

Na koupališti v Mladé Boleslavi se nebou nudit ani děti, ani dospělí. A to ani v případě chladnějšího počasí: bazény jsou totiž vyhřívané. Ten multifunkční nabízí kromě š...

Mladá Boleslav
3.2 km
Hrad Michalovice
Zříceniny

Michalovice jsou zřícenina hradu ze 13. století nad řekou Jizerou v obci Michalovice. Jedním z jejich prvních majitelů byl Jan z Michalovic, zdatný a slavný harcovník po ...

Mladá Boleslav
5.1 km
Zámek Stránov
Hrady a zámky

Nedaleko Mladé Boleslavi v severních Čechách stojí v obci Jizerní Vtelno zámek Stránov.

Středověká dřevěná tvrz je v oblasti zmiňována už v 15. století, v 16. století pa...

Jizerní Vtelno
6.1 km
Koupaliště Dobrovice
Koupání

Koupaliště v Dobrovici bylo vybudováno již ve 30. letech minulého století. Dnes v klidné zóně v nádherném přírodním prostředí najdete 60metrovou betonovou nádrž s proměnl...

Dobrovice
6.4 km
Baba a Dědek
Turistika

Jen co by kamenem dohodil na sever od Prahy se k nebi tyčí dva nejvyšší vrcholy Mladoboleslavské kotliny, Baba (363 m n. m.) a Dědek (358 m n. m.).

Baba a Dědek jsou neo...

Kosmonosy
6.7 km
Zřícenina hradu Zvířetice
Zříceniny

Zvířetice jsou rozsáhlá zřícenina hradu ze 14. století nad vsí Podhradí. Rod zakladatelů zde zůstal až do počátku 16. století a měl celou řadu potomků, vnuků a pravnuků. ...

Bakov nad Jizerou