Kontakt
  • GPS: 50.4179, 14.916
Popis atrakce

V Mladé Boleslavi se v rámci areálu automobilky nachází Škoda Auto Muzeum, které potěší (nejen) milovníky historických i současných aut.

Muzeum bylo po rekonstrukci otevřeno v roce 2012 a jeho moderní, interaktivní a multimediální expozice je rozdělena do tří částí. V části Vývoj si návštěvníci mohou prohlédnout dopravní prostředky od jízdního kola přes motorku a první automobil z roku 1906 až po nejnovější závodní auta.

Sekce Tradice prezentuje auta z různých dob, ale také vývoj loga a akce, spojené se značkou Škoda. Poslední část expozice nese název Preciznost a je věnována rekonstrukci historického auta v jeho různých stádiích a je tak vlastně restaurátorskou dílnou.

Sbírka muzea čítá na 340 exponátů, tím nejstarším je kolo Slavia z roku 1899. Nechybí první automobil Voiturette nebo filmový hrdina „Ferat“.

Součástí muzea je multifunkční sál „Laurin & Klement Forum“ a moderní Café/Restaurant VÁCLAV. K dispozici jsou komentované prohlídky a také kino.

ubytování Mladá Boleslav
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.4179, 14.916)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Škoda Auto Muzeum

1.3 km
Koupaliště Mladá Boleslav
Koupání

Na koupališti v Mladé Boleslavi se nebou nudit ani děti, ani dospělí. A to ani v případě chladnějšího počasí: bazény jsou totiž vyhřívané. Ten multifunkční nabízí kromě š...

Mladá Boleslav
1.5 km
Muzeum Mladoboleslavska
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi ve středních Čechách se nachází muzeum, jehož historie sahá až do roku 1887, kdy byly veřejnosti zpřístupněny první expozice.

Dnes se v Muzeu Mladobole...

Mladá Boleslav
1.5 km
Muzeum na hradě Mladá Boleslav
Hrady a zámky

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil od soutoku Jizery a Klenice, stojí mladoboleslavský hrad.

Už v 10. století se na místě dnešního hra...

Mladá Boleslav
2.8 km
Hrad Michalovice
Zříceniny

Michalovice jsou zřícenina hradu ze 13. století nad řekou Jizerou v obci Michalovice. Jedním z jejich prvních majitelů byl Jan z Michalovic, zdatný a slavný harcovník po ...

Mladá Boleslav
5.0 km
Baba a Dědek
Turistika

Jen co by kamenem dohodil na sever od Prahy se k nebi tyčí dva nejvyšší vrcholy Mladoboleslavské kotliny, Baba (363 m n. m.) a Dědek (358 m n. m.).

Baba a Dědek jsou neo...

Kosmonosy
5.6 km
Zřícenina hradu Zvířetice
Zříceniny

Zvířetice jsou rozsáhlá zřícenina hradu ze 14. století nad vsí Podhradí. Rod zakladatelů zde zůstal až do počátku 16. století a měl celou řadu potomků, vnuků a pravnuků. ...

Bakov nad Jizerou
6.3 km
Koupaliště Dobrovice
Koupání

Koupaliště v Dobrovici bylo vybudováno již ve 30. letech minulého století. Dnes v klidné zóně v nádherném přírodním prostředí najdete 60metrovou betonovou nádrž s proměnl...

Dobrovice
6.6 km
Zámek Stránov
Hrady a zámky

Nedaleko Mladé Boleslavi v severních Čechách stojí v obci Jizerní Vtelno zámek Stránov.

Středověká dřevěná tvrz je v oblasti zmiňována už v 15. století, v 16. století pa...

Jizerní Vtelno