Kontakt
  • Staroměstské náměstí 69, Mladá Boleslav
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V centru Mladé Boleslavi v severních Čechách stojí na Staroměstském náměstí historická budova staré radnice s vyhlídkovou věží.

Honosnou renesanční radnici vystavěl v polovině 16. století italský architekt, kromě překrásné sgrafitové fasády a nádherného interiéru se štukovým stropem se tady ale návštěvníci mohou těšit i na pěkné výhledy.

Ty se jim otevřou po vystoupání na 32 metrů vysokou barokní věž, která byla k radnici přistavěna v 18. století. Z ochozu s dalekohledem je možné kochat se pohledy na památky Mladé Boleslavi i okolí města. Aby každý věděl, na co se dívá, byly tady umístěny informační tabule.

Na věž se stoupá přes Galerii Pod Věží v jejím přízemí. Snadno se sem dá dostat jak autem, tak veřejnou dopravou. Do Mladé Boleslavi jezdí vlak a z hlavního nádraží jsou to sem asi 2 kilometry pěšky. Komu by se nechtělo chodit, může se až na Staroměstské náměstí svézt městským autobusem linky A.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Mladá Boleslav
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.41133, 14.90318)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídková věž staré radnice

0.3 km
Muzeum na hradě Mladá Boleslav
Hrady a zámky

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, jen co by kamenem dohodil od soutoku Jizery a Klenice, stojí mladoboleslavský hrad.

Už v 10. století se na místě dnešního hra...

Mladá Boleslav
0.3 km
Muzeum Mladoboleslavska
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi ve středních Čechách se nachází muzeum, jehož historie sahá až do roku 1887, kdy byly veřejnosti zpřístupněny první expozice.

Dnes se v Muzeu Mladobole...

Mladá Boleslav
0.4 km
Mini ZOO a minibotanická zahrada
Zoologické a botanické zahrady

V Mladé Boleslavi našlo v rámci Domu dětí a mládeže svůj domov Ekocentrum zahrada s minizoo a minibotanickou zahradou.

Na návštěvníky tady čekají venkovní voliéry a vnit...

Mladá Boleslav
1.2 km
Vyhlídkový let letadlem Mladá Boleslav
Jiné atrakce

Představte si, jak sedíte v kokpitu letounu, cítíte vzrušení z rozjezdu po startovací dráze a následného odlepení od země. Srdce vám buší, když letadlo nabírá výšku a zač...

Mladá Boleslav
1.2 km
Škoda Muzeum
Muzea a historie

V Mladé Boleslavi se v rámci areálu automobilky nachází Škoda Muzeum, které potěší (nejen) milovníky historických i současných aut.

Muzeum bylo po rekonstrukci otevřeno ...

Mladá Boleslav
1.8 km
Koupaliště Mladá Boleslav
Koupání

Na koupališti v Mladé Boleslavi se nebou nudit ani děti, ani dospělí. A to ani v případě chladnějšího počasí: bazény jsou totiž vyhřívané. Ten multifunkční nabízí kromě š...

Mladá Boleslav
3.0 km
Hrad Michalovice
Zříceniny

Michalovice jsou zřícenina hradu ze 13. století nad řekou Jizerou v obci Michalovice. Jedním z jejich prvních majitelů byl Jan z Michalovic, zdatný a slavný harcovník po ...

Mladá Boleslav
3.2 km
Thajská aromaterapeutická masáž
Jiné atrakce

Představte si masážní salón jako kousek thajského ráje. Tlumené světlo svíček, vůně orchidejí a příjemná hudba dokreslují exotickou atmosféru. Do jednoho takového ráje se...

Mladá Boleslav