Kontakt
  • 21.dubna 3, Lednice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Plavby Lednicko-valtickým areálem jsou ideálním zážitkem pro ty, kteří si jihomoravskou perlu, zapsanou na seznam UNESCO, chtějí prohlédnout nevšedním způsobem.

Na krytých lodích je tady možné vyrazit hned na dvě trasy. Na tu první se vyplouvá od lednického zámku a nádhernou zámeckou zahradou pluje až k Minaretu, odkud se zájemci mohou snadnou, asi 1,5 kilometru dlouhou procházkou dostat zpět zase po svých.

Druhá trasa vezme zájemce na plavbu zachovalým lužním lesem a meandry Staré Dyje od Minaretu k umělé zřícenině Janova hradu. Po cestě je možné pozorovat celou řadu vodních ptáků, ale také bobry nebo želvy nádherné. Zpět je možné vrátit se pěšky po zeleně značené turistické trase, procházka je to dlouhá asi 3 kilometry. Komu by se po svých nechtělo, může se k zámku svézt třeba koňským povozem.

Kdo do Lednice přijede autem, může zaparkovat přímo u zámku. Do města ale jezdí také vlak a z železniční stanice je to pěšky už jen asi kilometr.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lednice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80677, 16.80427)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Plavby Lednicko-valtickým areálem

0.6 km
Zámek Lednice
Hrady a zámky

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až ...

Lednice
0.6 km
Zámecký palmový skleník
Zoologické a botanické zahrady

V areálu lednického zámku na jižní Moravě se nachází jeden z nejznámějších skleníků v České republice. Zámecký skleník byl postaven v polovině 19. století na místě bývalé...

Lednice
0.6 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice
1.0 km
Rozhledna Minaret
Rozhledny

V areálu zámeckého parku Lednice najdete nejstarší dochovanou rozhlednu a také jediný minaret u nás.

Rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, měří úctyhodných ...

Lednice
2.1 km
Umělá zřícenina Janův hrad
Hrady a zámky

Janův hrad, zvaný i Janohrad, je umělá zřícenina hradu. Je to pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, postavená roku 1808. Janův hrad byl vybudován u lovecké obory a...

Lednice
2.2 km
Naučná stezka Lednické rybníky
Turistika

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná...

Lednice
3.0 km
Apollonův chrám s vyhlídkou
Jiné atrakce

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl ...

Lednice
5.3 km
Rybník Šutrák
Koupání

V Rakvicích, kousek od Lednice, je pěkný čistý rybník Šutrák. Jde o zatopený pískový lom, který nyní slouží také jako rybník a využívají ho ke koupání nejen místní, ale i...

Rakvice