Kontakt
  • Zámecká 1, Lednice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V areálu lednického zámku na jižní Moravě se nachází jeden z nejznámějších skleníků v České republice. Zámecký skleník byl postaven v polovině 19. století na místě bývalé dřevěné oranžerie, která byla založena už v roce 1717. Jeho střešní konstrukci podpírají litinové sloupy ve tvaru bambusu a celá stavba je dnes technickou památkou.

Mohutný skleník je dlouhý 92 metrů, široký 13 metrů a vysoký 10 metrů a svůj domov v něm našly desítky druhů subtropických a tropických rostlin, dovezených hlavně z Jižní Ameriky. Skleník byl zamýšlen jako okrasný, a tak tady není nouze o roztodivné vůně a nádherné barvy, návštěvníci se tady mohou těšit také na jezírka s kapry.

Skleník je možné spojit se zajímavou prohlídkou interiérů lednického zámku, kdo by chtěl zůstat raději na čerstvém vzduchu, může si projít překrásnou zámeckou zahradu - buď individuálně, nebo s odborným komentářem průvodce.

Až k zámku se dá dojet autem, k dispozici je tady prostorné parkoviště. Kdo nemá vlastní dopravu, může sednout na vlak - z železniční stanice je to k zámku už jen kilometr pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lednice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80136, 16.80734)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámecký palmový skleník

0.1 km
Zámek Lednice
Hrady a zámky

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až ...

Lednice
0.2 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice
0.6 km
Plavby Lednicko-valtickým areálem
Jiné atrakce

Plavby Lednicko-valtickým areálem jsou ideálním zážitkem pro ty, kteří si jihomoravskou perlu, zapsanou na seznam UNESCO, chtějí prohlédnout nevšedním způsobem.

Na krytý...

Lednice
1.5 km
Rozhledna Minaret
Rozhledny

V areálu zámeckého parku Lednice najdete nejstarší dochovanou rozhlednu a také jediný minaret u nás.

Rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, měří úctyhodných ...

Lednice
1.5 km
Naučná stezka Lednické rybníky
Turistika

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná...

Lednice
1.9 km
Umělá zřícenina Janův hrad
Hrady a zámky

Janův hrad, zvaný i Janohrad, je umělá zřícenina hradu. Je to pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, postavená roku 1808. Janův hrad byl vybudován u lovecké obory a...

Lednice
2.4 km
Apollonův chrám s vyhlídkou
Jiné atrakce

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl ...

Lednice
5.8 km
Lanové centrum Hájenka
Adrenalinové atrakce

V Břeclavi na jižní Moravě se v Parku Hájenka v prostředí valtického lesa nachází Lanové centrum PROUD.

Kromě lanového parku s vysokými překážkami je v Břeclavi k dispoz...

Břeclav