Kontakt
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná stezka procházející stejnojmennou národní přírodní rezervací.

Naučná stezka Lednické rybníky je dlouhá 15 kilometrů včetně několika odboček (bez nich měří kilometrů 11) a na její trasu se vešlo celkem 17 zastavení s informačními panely, jejichž prostřednictvím se zájemci dozví nejen o historii zdejší krajiny, ale také jejích rostlinných a živočišných obyvatelích, zejména pak o vodních ptácích a bohatém ekosystému samotných rybníků.

Na naučnou stezku je možné nastoupit v lednickém parku a pokračovat přes hráz Prostředního rybníka k rybníku Mlýnskému, na jehož břehu se k nebi tyčí vyhlídková věž. Trasa následně vede kolem Hlohoveckého rybníka až k Hraničnímu zámečku, kdo se chce projít ještě o něco víc, může tady odbočit k rybníku Nesyt. Naučná stezka končí nedaleko od železniční stanice v Lednici, a tak se sem nebudou mít problém dostat ani ti, kteří nemají vlastní auto.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lednice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.7899, 16.81892)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Lednické rybníky

0.9 km
Apollonův chrám s vyhlídkou
Jiné atrakce

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl ...

Lednice
1.5 km
Zámecký palmový skleník
Zoologické a botanické zahrady

V areálu lednického zámku na jižní Moravě se nachází jeden z nejznámějších skleníků v České republice. Zámecký skleník byl postaven v polovině 19. století na místě bývalé...

Lednice
1.6 km
Zámek Lednice
Hrady a zámky

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až ...

Lednice
1.6 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice
1.9 km
Umělá zřícenina Janův hrad
Hrady a zámky

Janův hrad, zvaný i Janohrad, je umělá zřícenina hradu. Je to pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, postavená roku 1808. Janův hrad byl vybudován u lovecké obory a...

Lednice
2.2 km
Plavby Lednicko-valtickým areálem
Jiné atrakce

Plavby Lednicko-valtickým areálem jsou ideálním zážitkem pro ty, kteří si jihomoravskou perlu, zapsanou na seznam UNESCO, chtějí prohlédnout nevšedním způsobem.

Na krytý...

Lednice
2.7 km
Rozhledna Minaret
Rozhledny

V areálu zámeckého parku Lednice najdete nejstarší dochovanou rozhlednu a také jediný minaret u nás.

Rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, měří úctyhodných ...

Lednice
4.3 km
Lanové centrum Hájenka
Adrenalinové atrakce

V Břeclavi na jižní Moravě se v Parku Hájenka v prostředí valtického lesa nachází Lanové centrum PROUD.

Kromě lanového parku s vysokými překážkami je v Břeclavi k dispoz...

Břeclav