Kontakt
  • GPS: 48.80156, 16.80584
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až do poloviny 13. století a je nedílně spjata s rodem Lichtenštejnů. Původní tvrz prošla mnoha přestavbami a dnešní novogotickou podobu získala v polovině 19. století.

Návštěvníci se v Lednici mohou těšit na tři prohlídkové okruhy, které je zavedou do reprezentačních sálů, soukromých apartmánů a dětských pokojů s výstavou loutek Milana Knížáka. Interiéry jsou zdobené krásnými dřevěnými kazetovými stropy, jsou vybavené dobovým nábytkem a mramorovými krby.

Zájemci si dále mohou prohlédnout sklepení s umělou barokní krápníkovou jeskyní a také dvě stavby v parku - Janohrad a Minaret. Za prohlídku určitě stojí i obrovský skleník a rozsáhlý zámecký park z počátku 19. století.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lednice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.80156, 16.80584)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Lednice

0.1 km
Zámecký palmový skleník
Zoologické a botanické zahrady

V areálu lednického zámku na jižní Moravě se nachází jeden z nejznámějších skleníků v České republice. Zámecký skleník byl postaven v polovině 19. století na místě bývalé...

Lednice
0.1 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice
0.6 km
Plavby Lednicko-valtickým areálem
Jiné atrakce

Plavby Lednicko-valtickým areálem jsou ideálním zážitkem pro ty, kteří si jihomoravskou perlu, zapsanou na seznam UNESCO, chtějí prohlédnout nevšedním způsobem.

Na krytý...

Lednice
1.5 km
Rozhledna Minaret
Rozhledny

V areálu zámeckého parku Lednice najdete nejstarší dochovanou rozhlednu a také jediný minaret u nás.

Rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, měří úctyhodných ...

Lednice
1.6 km
Naučná stezka Lednické rybníky
Turistika

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná...

Lednice
2.0 km
Umělá zřícenina Janův hrad
Hrady a zámky

Janův hrad, zvaný i Janohrad, je umělá zřícenina hradu. Je to pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, postavená roku 1808. Janův hrad byl vybudován u lovecké obory a...

Lednice
2.5 km
Apollonův chrám s vyhlídkou
Jiné atrakce

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl ...

Lednice
5.8 km
Rybník Šutrák
Koupání

V Rakvicích, kousek od Lednice, je pěkný čistý rybník Šutrák. Jde o zatopený pískový lom, který nyní slouží také jako rybník a využívají ho ke koupání nejen místní, ale i...

Rakvice