Kontakt
  • GPS: 48.7829, 16.82446
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Lednice na jižní Moravě stojí na návrší na břehu Mlýnského rybníka jedna z architektonických památek Lednicko-valtického areálu, Apollonův chrám.

Apollonův chrám byl vystavěn v letech 1817-1819 a chlubí se celkem osmi dórskými sloupy a terasou se zábradlím, ze které se otevírají nádherné výhledy. K dispozici je tady dokonce i dalekohled. Interiéry chrámu jsou zdobené mytologickými výjevy boha Apollóna na slunečním voze nebo sochami z Chrámu Múz.

Prohlídku klasicistního chrámu by bylo škoda nespojit s návštěvou dalších památek nádherného Lednicko-valtického areálu, ne nadarmo zapsaného na seznam UNESCO: nabízí se třeba hned oba zámky - v Lednici i Valticích.

Apollonův chrám se nachází asi 2,5 kilometru od Lednice na značené turistické trase do Valtic a dostat se k němu dá snadnou procházkou nebo třeba na kole. Kdo sem přijede autem, může zaparkovat naproti kempu Apollo, odkud je to pěšky už jen asi 800 metrů. Nejbližší železniční stanice je 1,5 kilometru vzdálená Lednice - rybníky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lednice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.7829, 16.82446)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Apollonův chrám s vyhlídkou

0.9 km
Naučná stezka Lednické rybníky
Turistika

Jižně od Lednice mezi Břeclaví a Mikulovem se návštěvníci jižní Moravy mohou těšit na hezkou procházku kolem nádherných rybníků. Okolo Lednických rybníků tady vede naučná...

Lednice
2.4 km
Zámecký palmový skleník
Zoologické a botanické zahrady

V areálu lednického zámku na jižní Moravě se nachází jeden z nejznámějších skleníků v České republice. Zámecký skleník byl postaven v polovině 19. století na místě bývalé...

Lednice
2.5 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice
2.5 km
Zámek Lednice
Hrady a zámky

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až ...

Lednice
2.5 km
Umělá zřícenina Janův hrad
Hrady a zámky

Janův hrad, zvaný i Janohrad, je umělá zřícenina hradu. Je to pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, postavená roku 1808. Janův hrad byl vybudován u lovecké obory a...

Lednice
3.0 km
Plavby Lednicko-valtickým areálem
Jiné atrakce

Plavby Lednicko-valtickým areálem jsou ideálním zážitkem pro ty, kteří si jihomoravskou perlu, zapsanou na seznam UNESCO, chtějí prohlédnout nevšedním způsobem.

Na krytý...

Lednice
3.4 km
Lanové centrum Hájenka
Adrenalinové atrakce

V Břeclavi na jižní Moravě se v Parku Hájenka v prostředí valtického lesa nachází Lanové centrum PROUD.

Kromě lanového parku s vysokými překážkami je v Břeclavi k dispoz...

Břeclav
3.6 km
Rozhledna Minaret
Rozhledny

V areálu zámeckého parku Lednice najdete nejstarší dochovanou rozhlednu a také jediný minaret u nás.

Rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, měří úctyhodných ...

Lednice