Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V obci Pňov-Předhradí u Kolína čeká na návštěvníky středních Čech naučná stezka, která je provede nádhernou krajinou významného krajinného prvku Pňovský luh.

Naučná stezka Pňovský luh vede krásnou krajinou lužního lesa s řadou tůní a slepých ramen, je dlouhá 8,5 kilometru a je na ní celkem 11 zastavení s 9 informačními a 2 interaktivními cedulemi, jejichž prostřednictvím se zájemci seznámí s historií Předhradí, jeho pískovnou, řekou Labe a jejích rybách nebo rostlinami a živočichy lužního lesa. Na interaktivních tabulích je možné naučit se rozpoznávat zvířata podle stop či rostliny podle jejich plodů, na děti čekají dřevěné bludiště nebo puzzle.

Komu by procházka nestačila, nemusí zoufat: Pňovský luh tvoří spolu s blízkým Veltrubským a Libickým luhem největší a nejzachovalejší komplex lužních lesů v Čechách, a tak se tady určitě nikdo nudit nebude. Stezka je určená pro pěší, část jí ale zvládnou také cyklisté, kteří se z ní mohou napojit na Labskou cyklostezku.

Do Předhradí se dá dojet autem, nejbližší železniční stanice je ve Velimi, odkud jsou to na začátek stezky pěšky jen 3 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Pňov-Předhradí
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.0926, 15.15098)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Pňovský luh

4.1 km
Hradiště Libice nad Cidlinou
Muzea a historie

V Libicích nad Cidlinou mezi Prahou a Hradcem Králové se ve východních Čechách rozkládá raně středověké hradiště, nazývané také Slavníkovské.

Hradiště vzniklo na místě z...

Libice nad Cidlinou
5.4 km
Rozhledna Bedřichova vyhlídka
Rozhledny

U Nové Vsi I severozápadně od Kolína ve středních Čechách stojí v nadmořské výšce 279 metrů tam, kde v roce 1757 proběhla známá bitva u Kolína, hezká rozhledna.

Dřevěná ...

Nová Ves I
5.4 km
Poděbradské jezero
Koupání

Jezero Poděbrady je přírodní koupaliště, které nabízí spoustu aktivit. Kromě atrakcí, jako jsou skluzavky, si můžete půjčit lodičky a šlapadla. K relaxaci zvou písčité pl...

Poděbrady
5.8 km
Polabské muzeum
Muzea a historie

V Poděbradech u Kolína sídlí ve staré středověké budově, bývalém sídle poděbradské školy, muzeum, založené už v roce 1902.

Polabské muzeum nabízí návštěvníkům stálou exp...

Poděbrady
6.8 km
Vyhlídkové věže Cerhenice
Rozhledny

Mezi Cerhenicemi a Dobřichovem severozápadně od Kolína najdou návštěvníci středních Čech ne jednu, ale hned dvě vyhlídkové věže.

Obě byly otevřeny v roce 2015 a jsou vys...

Cerhenice
6.9 km
Kolínská řepařská drážka
Technické památky

Severně od Kolína směrem na Ovčáry najdou návštěvníci atrakci s unikátním názvem Kolínská řepařská drážka. Drážka, malá úzkorozchodná železnice, je jednou z mnoha, po kte...

Kolín
7.4 km
Rozhledna ve vodárenské věži
Rozhledny

V západní části Kolína ve středních Čechách se k nebi vypíná vodárenská věž, vystavěná už v roce 1930 a chráněná jaku kulturní památka. V roce 2015 prošla 45 metrů vysok...

Kolín
7.6 km
Rozhledna Maják
Rozhledny

Na pravém břehu řeky Labe ve středočeském Kolíně stojí od roku 2015 nevelká, ale pěkná rozhledna.

Maják, jak se rozhledničce pro svoji podobu říká, našel svůj domov asi...

Kolín