Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Nové Vsi I severozápadně od Kolína ve středních Čechách stojí v nadmořské výšce 279 metrů tam, kde v roce 1757 proběhla známá bitva u Kolína, hezká rozhledna.

Dřevěná rozhledna s ocelovým schodištěm, známá jako Bedřichova vyhlídka, byla na vrchu Bedřichov postavena v roce 2018, je vysoká 14 metrů a z jejího vyhlídkového ochozu ve výšce 12,6 metru se otevírají nádherné kruhové výhledy na Kolín s rozhlednou na vodárenské věži, Velim, Cerhenice, Velký Osek, Polabí, a když počasí přeje, tak taky na Krkonoše s naší nejvyšší horou, Sněžkou.

Rozhledna je volné přístupná po celý rok a hned pod ní stojí také památník bitvy u Kolína, který určitě stojí za krátkou zastávku.

K rozhledně vede z Nové Vsi asi 1,2 kilometru dlouhá žlutě značené turistická trasa. Komu by se nechtělo chodit, může asi 150 metrů od rozhledny také zaparkovat. Kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může jet do Nové Vsi vlakem: z železniční stanice jsou to na vrch necelé 2 kilometry, a to určitě zvládnou i rodiny s dětmi.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Nová Ves I
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.045, 15.13699)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Bedřichova vyhlídka

3.6 km
Rozhledna ve vodárenské věži
Rozhledny

V západní části Kolína ve středních Čechách se k nebi vypíná vodárenská věž, vystavěná už v roce 1930 a chráněná jaku kulturní památka. V roce 2015 prošla 45 metrů vysok...

Kolín
4.6 km
Rozhledna Maják
Rozhledny

Na pravém břehu řeky Labe ve středočeském Kolíně stojí od roku 2015 nevelká, ale pěkná rozhledna.

Maják, jak se rozhledničce pro svoji podobu říká, našel svůj domov asi...

Kolín
4.9 km
Vodní svět Kolín
Koupání

Moderní aquapark v Kolíně je rozdělený na vnitřní a vnější část. Najdete zde vnitřní 25metrový plavecký bazén, venkovní bazén s délkou 50 metrů, relaxační bazén a dětské ...

Kolín
4.9 km
Práchovna v Kolíně
Rozhledny

Na pravém břehu Labe se nachází pozůstatek bývalého středověkého opevnění města, gotická strážní věž Práchovna. Dříve sloužila jako skladiště střelného prachu a odsud tak...

Kolín
5.1 km
Regionální muzeum v Kolíně
Muzea a historie

V Kolíně ve středních Čechách, jen co by kamenem dohodil od Prahy, sídlí v několika historických budovách expozice Regionálního muzea.

Na Karlově náměstí v měšťanském Ve...

Kolín
5.4 km
Naučná stezka Pňovský luh
Turistika

V obci Pňov-Předhradí u Kolína čeká na návštěvníky středních Čech naučná stezka, která je provede nádhernou krajinou významného krajinného prvku Pňovský luh.

Naučná ste...

Pňov-Předhradí
5.5 km
Tandemový seskok padákem Kolín
Adrenalinové atrakce

Vychutnejte si okolo 45 sekund volného pádu a poté až deset minut krásného vyhlídkového letu s padákem. Nejenom, že vyzkoušíte něco úplně nového, ale také získáte zážitek...

Kolín
6.0 km
Vyhlídkové věže Cerhenice
Rozhledny

Mezi Cerhenicemi a Dobřichovem severozápadně od Kolína najdou návštěvníci středních Čech ne jednu, ale hned dvě vyhlídkové věže.

Obě byly otevřeny v roce 2015 a jsou vys...

Cerhenice