Kontakt
  • Ovčárecká 544, Sendražice, Kolín
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Severně od Kolína směrem na Ovčáry najdou návštěvníci atrakci s unikátním názvem Kolínská řepařská drážka. Drážka, malá úzkorozchodná železnice, je jednou z mnoha, po kterých se v 19. a 20. století dopravovala cukrová řepa do cukrovarů, dnes se po ní vozí už jen turisté.

Kolínská řepařská drážka byla postavena v roce 1894, a je tak ze všech drážek úplně nejstarší. Vedla z Kolínského cukrovaru do Jestřábí Lhoty a byla dlouhá přes 10 kilometrů, dnes už se její návštěvníci svezou "jen" z Kolína-Sendražic do Býchor, i tak se ale mohou těšit na pěknou, 4,5 kilometru dlouhou jízdu vlakem, taženým dieslovou nebo parní lokomotivou.

Kdo se chce o historii železnice dozvědět víc, může si projít naučnou stezku "Za historií řepařské drážky a okolí", u jednotlivých zastávek jsou také herní prvky a posezení, u Výrovny si mohou zájemci ugrilovat klobásku, na konečné v Býchorech pak ty nejmenší čeká dětský park.

V zimě se návštěvníci mohou těšit na Čertovské jízdy, na kterých vlak táhne parní lokomotiva a nechybí ani Mikuláš s nadílkou pro hodné děti. Speciální jízdy se vypravují také na Velikonoce, Štědrý den a Nový rok.

jízdní řád a termíny jízd

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Kolín
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.05268, 15.22391)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kolínská řepařská drážka

2.9 km
Práchovna v Kolíně
Rozhledny

Na pravém břehu Labe se nachází pozůstatek bývalého středověkého opevnění města, gotická strážní věž Práchovna. Dříve sloužila jako skladiště střelného prachu a odsud tak...

Kolín
3.1 km
Rozhledna Maják
Rozhledny

Na pravém břehu řeky Labe ve středočeském Kolíně stojí od roku 2015 nevelká, ale pěkná rozhledna.

Maják, jak se rozhledničce pro svoji podobu říká, našel svůj domov asi...

Kolín
3.3 km
Regionální muzeum v Kolíně
Muzea a historie

V Kolíně ve středních Čechách, jen co by kamenem dohodil od Prahy, sídlí v několika historických budovách expozice Regionálního muzea.

Na Karlově náměstí v měšťanském Ve...

Kolín
4.0 km
Vodní svět Kolín
Koupání

Moderní aquapark v Kolíně je rozdělený na vnitřní a vnější část. Najdete zde vnitřní 25metrový plavecký bazén, venkovní bazén s délkou 50 metrů, relaxační bazén a dětské ...

Kolín
4.1 km
Rozhledna ve vodárenské věži
Rozhledny

V západní části Kolína ve středních Čechách se k nebi vypíná vodárenská věž, vystavěná už v roce 1930 a chráněná jaku kulturní památka. V roce 2015 prošla 45 metrů vysok...

Kolín
6.3 km
Rozhledna Bedřichova vyhlídka
Rozhledny

U Nové Vsi I severozápadně od Kolína ve středních Čechách stojí v nadmořské výšce 279 metrů tam, kde v roce 1757 proběhla známá bitva u Kolína, hezká rozhledna.

Dřevěná ...

Nová Ves I
6.7 km
Tandemový seskok padákem Kolín
Adrenalinové atrakce

Vychutnejte si okolo 45 sekund volného pádu a poté až deset minut krásného vyhlídkového letu s padákem. Nejenom, že vyzkoušíte něco úplně nového, ale také získáte zážitek...

Kolín
6.9 km
Naučná stezka Pňovský luh
Turistika

V obci Pňov-Předhradí u Kolína čeká na návštěvníky středních Čech naučná stezka, která je provede nádhernou krajinou významného krajinného prvku Pňovský luh.

Naučná ste...

Pňov-Předhradí