Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Mezi Cerhenicemi a Dobřichovem severozápadně od Kolína najdou návštěvníci středních Čech ne jednu, ale hned dvě vyhlídkové věže.

Obě byly otevřeny v roce 2015 a jsou vysoké 7 metrů, jejich vyhlídkové plošiny jsou zastřešené a nachází se ve výšce 3 metrů. Červená věž stojí nedaleko od místního hřbitova a otevírají se z ní pěkné výhledy do Polabí a na rovinu kolem Peček, Sadské a Lysé nad Labem, Bezděz, Vrátenskou horu, Sedlo, Vlhošť, Milešovku, a pokud počasí přeje, tak dokonce i k hranicím.

Žlutou věž je možné najít u parku Květoslavy Šátkové a kochat se z ní pohledy směrem na východ a na samotné zahradní hřiště, kde byl postaven například dřevěný labyrint s barokní tematikou, který si užijí hlavně děti.

Obě rozhledny stojí nedaleko silnice spojující Cerhenice s Dobřichovem, jsou tedy snadno dostupné autem. Věže jsou součástí bezmála 6 kilometrů dlouhé naučné stezky s jedenácti zastaveními a informačními tabulemi na téma kulturních a přírodních zajímavostí Cerhenic a jejich okolí.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Cerhenice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.06999, 15.06293)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídkové věže Cerhenice

2.4 km
Naučná stezka Markomanů
Jiné atrakce

V Dobřichově u Kolína ve středních Čechách si na své přijdou hlavně ti, kteří se chtějí projít a ještě se u toho dozvědět něco o historii.

Teprve před několika lety tad...

Dobřichov
6.0 km
Rozhledna Bedřichova vyhlídka
Rozhledny

U Nové Vsi I severozápadně od Kolína ve středních Čechách stojí v nadmořské výšce 279 metrů tam, kde v roce 1757 proběhla známá bitva u Kolína, hezká rozhledna.

Dřevěná ...

Nová Ves I
6.8 km
Naučná stezka Pňovský luh
Turistika

V obci Pňov-Předhradí u Kolína čeká na návštěvníky středních Čech naučná stezka, která je provede nádhernou krajinou významného krajinného prvku Pňovský luh.

Naučná ste...

Pňov-Předhradí
8.5 km
Poděbradské jezero
Koupání

Jezero Poděbrady je přírodní koupaliště, které nabízí spoustu aktivit. Kromě atrakcí, jako jsou skluzavky, si můžete půjčit lodičky a šlapadla. K relaxaci zvou písčité pl...

Poděbrady
9.1 km
Polabské muzeum
Muzea a historie

V Poděbradech u Kolína sídlí ve staré středověké budově, bývalém sídle poděbradské školy, muzeum, založené už v roce 1902.

Polabské muzeum nabízí návštěvníkům stálou exp...

Poděbrady
9.3 km
Lechův kámen
Turistika

Lechův kámen je rulová skála na kopci nedaleko města Kouřim. Kámen je asi 3 metry vysoký, po obvodu měří okolo 30 metrů a je od něho působivý výhled na město Kouřim. Pouz...

Kouřim
9.6 km
Rozhledna ve vodárenské věži
Rozhledny

V západní části Kolína ve středních Čechách se k nebi vypíná vodárenská věž, vystavěná už v roce 1930 a chráněná jaku kulturní památka. V roce 2015 prošla 45 metrů vysok...

Kolín
9.7 km
Muzeum Kouřimska
Muzea a historie

V budově historické Staré radnice v Kouřimi ve středních Čechách sídlí muzeum, jehož počátky sahají až do roku 1906.

Návštěvníci se v Muzeu Kouřimska mohou těšit na zají...

Kouřim