Kontakt
  • GPS: 48.89251, 15.81072
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Na jihovýchodní Moravě jen pár kilometrů od hranic Česka s Rakouskem se vysoko nad řekou vypíná k nebi zámek Vranov nad Dyjí.

Už v 11. století stával na místě dnešního zámku pohraniční hrad, ve 14. a 15. století přestavěný na kamennou pevnost. V následujících stoletích hrad často střídal majitele a byl nejprve přestavěn na renesanční, následně pak barokní reprezentační sídlo. Po druhé světové válce byl zkonfiskován a dnes patří státu, který jej zpřístupňuje veřejnosti.

Na návštěvníky čeká ve Vranově základní prohlídka s průvodcem, která je zavede do těch nejhonosnějších reprezentačních interiérů zámku a seznámí je s rodem Althannů. Výběrový okruh pak zahrnuje soukromé pokoje majitelů a prohlídku kaple Nejsvětější Trojice z druhé poloviny 17. století.

V zámecké kočárovně se pořádají pravidelné výstavy a za krátkou procházku určitě stojí také zámecká zahrada.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Vranov nad Dyjí
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.89251, 15.81072)
Google mapy (navigace)
Lubomír Herc • led 2021
Přidané fotografie:
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Vranov nad Dyjí

0.1 km
Hallamasskova vyhlídka
Rozhledny

Ve stěně skály pod zámkem se ve Vranově nad Dyjí na jihozápadní Moravě nachází vyhlídka, ze které se otevírají jedny z nejkrásnějších výhledů na celé město.

Hallamasskov...

Vranov nad Dyjí
0.4 km
Vyhlídková terasa Tanečnice
Rozhledny

Ve Vranově nad Dyjí v meandru řeky pod vranovskou vodní nádrží na návštěvníky jihozápadní Moravy čeká nově obnovená vyhlídka.

Vyhlídková terasa Tanečnice s dřevěným zábr...

Vranov nad Dyjí
1.8 km
Claryho kříž s vyhlídkou
Rozhledny

U Vranova nad Dyjí se na břehu vodní nádrže Vranov k nebi vypíná 80metrová skála a na jejím vrcholu z dálky viditelný Claryho kříž.

4metrový litinový kříž tady v nadmoř...

Vranov nad Dyjí
2.3 km
Vodní nádrž Vranov - Vranovská pláž
Koupání

Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších a nejčistších přehrad u nás. Na jejích březích leží holiday park Vranovská pláž, kde na vás kromě skvělého koupání čeká spous...

Vranov nad Dyjí
2.6 km
Ledové sluje
Jeskyně

Ve svahu nad opuštěným ramenem řeky Dyje u Vranova nad Dyjí se pod svahem kopce Větrníku (509 metrů nad mořem) na jižní Moravě nachází Ledové sluje. Podzemní prostory, vz...

Vranov nad Dyjí
4.7 km
Muzeum motocyklů Lesná
Muzea a historie

V Lesné u Znojma na jižní Moravě se nachází rekreační areál, jehož součástí je i 1. České muzeum motocyklů & galerie.

Soukromé muzeum bylo založeno v roce 1995 a dnes si...

Lesná
5.4 km
Hardeggská vyhlídka
Turistika

U rakouského Hardeggu na území Národního parku Podyjí se nad řekou Dyjí tam, kde tvoří hranici mezi Českou republikou a sousedním Rakouskem, nachází hezké vyhlídkové míst...

Horní Břečkov
8.2 km
Vodní park - Camp Bítov
Koupání

V Campu Bítov na břehu Vranovské přehrady najdete Vodní park. Vlastní aquapark kempu nabízí koupání v nádherně čisté vodě. Připraveny jsou hned čtyři bazény: velký plavec...

Bítov