Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U rakouského Hardeggu na území Národního parku Podyjí se nad řekou Dyjí tam, kde tvoří hranici mezi Českou republikou a sousedním Rakouskem, nachází hezké vyhlídkové místo.

Na 90 metrů vysoké skále tady návštěvníci najdou Hardeggskou vyhlídku, jednu z nejkrásnějších v celém parku. Z pěkného dřevěného altánku, postaveného v 90. letech minulého století na místě Luitgardiny vyhlídky z roku 1885, se tady otevírají nádherné pohledy nejen na samotnou Dyji, ale také na Hardegg, nejmenší rakouské město.

Ideálním výchozím místem pro přístup na vyhlídku je Čížov: auto je třeba zaparkovat už před obcí, odkud pak už každý musí pokračovat pěšky nebo na kole. Z modře značené asfaltové silnice sem vede krátká odbočka, tam i zpět je to asi 7 kilometrů. V Čížově, kam jezdí i autobus, je možné prohlédnout si pohraniční zátarasy i vyhlídkovou věž, v budově správy národního parku pak zajímavou stálou expozici.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Horní Břečkov
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.85746, 15.86093)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hardeggská vyhlídka

3.2 km
Ledové sluje
Jeskyně

Ve svahu nad opuštěným ramenem řeky Dyje u Vranova nad Dyjí se pod svahem kopce Větrníku (509 metrů nad mořem) na jižní Moravě nachází Ledové sluje. Podzemní prostory, vz...

Vranov nad Dyjí
4.0 km
Zřícenina hradu Nový Hrádek u Lukova
Zříceniny

Nový Hrádek je dobře zachovaná zřícenina hradu z 15. století ležící asi 2,5 kilometru od Lukova. Původně byl postaven jako lovecký hrad. Za třicetileté války byl obsazen ...

Lukov
5.4 km
Zámek Vranov nad Dyjí
Hrady a zámky

Na jihovýchodní Moravě jen pár kilometrů od hranic Česka s Rakouskem se vysoko nad řekou vypíná k nebi zámek Vranov nad Dyjí.

Už v 11. století stával na místě dnešního z...

Vranov nad Dyjí
5.5 km
Muzeum motocyklů Lesná
Muzea a historie

V Lesné u Znojma na jižní Moravě se nachází rekreační areál, jehož součástí je i 1. České muzeum motocyklů & galerie.

Soukromé muzeum bylo založeno v roce 1995 a dnes si...

Lesná
5.5 km
Hallamasskova vyhlídka
Rozhledny

Ve stěně skály pod zámkem se ve Vranově nad Dyjí na jihozápadní Moravě nachází vyhlídka, ze které se otevírají jedny z nejkrásnějších výhledů na celé město.

Hallamasskov...

Vranov nad Dyjí
5.8 km
Vyhlídková terasa Tanečnice
Rozhledny

Ve Vranově nad Dyjí v meandru řeky pod vranovskou vodní nádrží na návštěvníky jihozápadní Moravy čeká nově obnovená vyhlídka.

Vyhlídková terasa Tanečnice s dřevěným zábr...

Vranov nad Dyjí
6.1 km
Claryho kříž s vyhlídkou
Rozhledny

U Vranova nad Dyjí se na břehu vodní nádrže Vranov k nebi vypíná 80metrová skála a na jejím vrcholu z dálky viditelný Claryho kříž.

4metrový litinový kříž tady v nadmoř...

Vranov nad Dyjí
7.0 km
Vodní nádrž Vranov - Vranovská pláž
Koupání

Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších a nejčistších přehrad u nás. Na jejích březích leží holiday park Vranovská pláž, kde na vás kromě skvělého koupání čeká spous...

Vranov nad Dyjí