Kontakt
  • Zámecká 63, Velké Březno
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V okrese Ústí nad Labem na severní Moravě se na svahu Zámeckého vrchu ve Velkém Březně k nebi vypíná zámek stejného jména.

Březenský, takzvaný Nový zámek byl vystavěn v polovině 19. století Karlem Chotkem, a to v tehdy moderním empírovém stylu. Na přelomu 19. a 20. století byl zámek přestavěn novorenesančně, dnes patří státu a je zpřístupněn veřejnosti.

Návštěvníci se mohou těšit na dva základní okruhy: ten první je zavede do místností prvního patra a nově otevřených dětských pokojů v podkroví, v rámci toho druhého se dozví spoustu informací o historii zámku a navštíví hlavní reprezentační místnosti.

Pro děti je připravena prohlídka s princeznou a pro zájemce potom výstava, která jim představí Žofii Chotkovou, jež na zámku žila na počátku 20. století.

Zámek obklopuje hezká zahrada, která má dvě části: francouzskou a anglickou, prohlédnout si ji je možné samostatně i s odborným výkladem průvodce. Ze zámecké věže jsou nádherné výhledy do okolí.

Může se Vám hodit: ubytování Velké Březno
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.66637, 14.08472)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Velké Březno

1.5 km
Budovský vodopád ve Vlčí rokli
Vodopády

Východně od centra Ústí nad Labem v severních Čechách se nedaleko od budovské kaple nachází Budovský vodopád. Návštěvníci jej najdou v městské části Olšinky ve Vlčí rokli...

Ústí nad Labem
1.7 km
Zoologická zahrada Ústí nad Labem
Zoologické a botanické zahrady

Zoologická zahrada Ústí nad Labem je umístěna ve svahu východně od centra města. Naleznete zde přes 200 druhů zvířat, řadu z nich velmi vzácných. Mnoho druhů se zde také ...

Ústí nad Labem
2.3 km
Střekovská vyhlídka
Rozhledny

Na vrchu Sedlo ve Střekově byste dříve našli válečnou protileteckou pozorovatelnu. Dnes tady stojí rozhledna Střekovská výhlídka.

Z 8metrové kamenné rozhledny s dřevěným...

Ústí nad Labem
2.7 km
Erbenova vyhlídka
Rozhledny

Erbenova vyhlídka, Erbenka, nebo také Erbenova výšina, to je kopec severně od Ústí nad Labem, na jehož vrcholu stojí 15metrová kamenná rozhledna.

Rozhledna nese jméno Al...

Ústí nad Labem
3.3 km
Vysoký Ostrý
Turistika

V severozápadních Čechách se nad řekou Labe v Ústí nad Labem vypíná Vysoký Ostrý (587 m n. m.).

Na sopečném vrcholu, kde v 80. letech 19. století stávala dřevěná rozhled...

Ústí nad Labem
3.6 km
Muzeum města Ústí nad Labem
Muzea a historie

V Ústí nad Labem v severozápadních Čechách sídlí muzeum, které šíří svých sbírek patří k nejvýznamnějším regionálním muzeím u nás.

Na návštěvníky tady čekají stálé expoz...

Ústí nad Labem
3.6 km
Zřícenina hradu Blansko
Zříceniny

Blansko (německy Blankenstein) je zřícenina hradu, která se nalézá na stejnojmenném kopci. Z vrcholku kopce je dobrý rozhled do údolí Ryjického potoka a na řeku Labe.

Ob...

Povrly
3.9 km
Hrad Střekov
Zříceniny

Majestátní hrad Střekov se vypíná na skále sto metrů nad hladinou Labe. Za deštivých nocí se prý po útesu škrábe duch mladé dcery hradního pána, která se zde kdysi skokem...

Ústí nad Labem