Popis atrakce

Nedaleko městské částí Ustí nad Labem - Mojžíř leží v severních Čechách hora Kozí vrch (379 m n. m.).

Kozí vrch se nachází ve stejnojmenné přírodní rezervaci a je významnou krajinnou dominantou labského údolí, kde se vyskytuje celá řada vzácných květin i živočichů.

Skalní plošina na vrcholu není porostlá stromy, a tak je odsud hezký panoramatický výhled do údolí řeky Labe, na Bukovou horu nebo do Ústí nad Labem.

Na vrchol vede značená turistická stezka, odbočka ze zelené trasy z Neštědic do Neštěmic. Procházka je dlouhá asi 2 kilometry a výhledy určitě stojí za to.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Ústí nad Labem
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.67597, 14.13726)
Google mapy (navigace)
Josef Kučera • úno 2021
„Opravdu nádherný výhled na Labe a okolí :-) Je to sice cesta do prudkého kopce, ale stojí to za tu námahu ! Ten pohled na tu krajinu zahřeje u srdce, a posílí v člověku hrdost, že je Čech a žije v tak krásném místě !“
Josef Kučera • úno 2021
Přidané fotografie:
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kozí vrch

1.5 km
Koupaliště Povrly
Koupání

V údolí Lužeckého potoka najdete rekreační areál s koupalištěm. Pro plavce je připraven 50metrový bazén s hloubkou až 3 metry, děti se vyřádí v dětském bazénu se skluzavk...

Povrly
1.5 km
Zámek Velké Březno
Hrady a zámky

V okrese Ústí nad Labem v severních Čechách se na svahu Zámeckého vrchu ve Velkém Březně k nebi vypíná zámek stejného jména.

Březenský, takzvaný Nový zámek byl vystavěn ...

Velké Březno
3.1 km
Magnetovec - Skalní hřib
Turistika

Nedaleko od Velkého Března u Ústí nad Labem se v severozápadních Čechách nachází zajímavý skalní útvar, zvaný Magnetovec - Skalní hřib.

Bizarní bazanitový hřib, vysoký a...

Velké Březno
3.6 km
Zřícenina hradu Blansko
Zříceniny

Blansko (německy Blankenstein) je zřícenina hradu, která se nalézá na stejnojmenném kopci. Z vrcholku kopce je dobrý rozhled do údolí Ryjického potoka a na řeku Labe.

Ob...

Povrly
3.7 km
Budovský vodopád ve Vlčí rokli
Vodopády

Východně od centra Ústí nad Labem v severních Čechách se nedaleko od budovské kaple nachází Budovský vodopád. Návštěvníci jej najdou v městské části Olšinky ve Vlčí rokli...

Ústí nad Labem
5.5 km
Zoologická zahrada Ústí nad Labem
Zoologické a botanické zahrady

Zoologická zahrada Ústí nad Labem je umístěna ve svahu východně od centra města. Naleznete zde přes 200 druhů zvířat, řadu z nich velmi vzácných. Mnoho druhů se zde také ...

Ústí nad Labem
6.0 km
Střekovská vyhlídka
Rozhledny

Na vrchu Sedlo ve Střekově byste dříve našli válečnou protileteckou pozorovatelnu. Dnes tady stojí rozhledna Střekovská výhlídka.

Z 8metrové kamenné rozhledny s dřevěným...

Ústí nad Labem
6.0 km
Vysoký Ostrý
Turistika

V severozápadních Čechách se nad řekou Labe v Ústí nad Labem vypíná Vysoký Ostrý (587 m n. m.).

Na sopečném vrcholu, kde v 80. letech 19. století stávala dřevěná rozhled...

Ústí nad Labem