Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V srdci Českého Švýcarska, nedaleko malebné vesničky Hřensko, se rozprostírá překrásný přírodní úkaz – hluboké kaňony řeky Kamenice, které jsou vytesány do kvádrových pískovců. Turisty zde přitahují dvě hlavní soutěsky: Divoká soutěska a Edmundova soutěska, které nabízejí jedinečné přírodní scenerie.

Řeka Kamenice se vine krajinou a protéká pod impozantními strmými skalami, jež dosahují výšky mezi 50 a 90 metry. Tento úchvatný pohled je možné obdivovat z turistické stezky, která je pečlivě značena a umožňuje návštěvníkům bezpečný a pohodlný průchod tímto kouzelným krajem.

V některých neschůdných úsecích kaňonů se návštěvníci mohou svézt na tradičních pramicích. Tato plavba dodává výletu do Českého Švýcarska zcela unikátní rozměr. Jízda na pramici se stává nejen relaxačním momentem, ale také poskytuje nevšední pohled na okolní skalní útvary z pohledu z vodní hladiny.

Celá oblast je součástí národního parku České Švýcarsko, což je důvodem, proč je zde pohyb mimo turisticky značené stezky zakázán. Ochrana místní fauny a flory je prioritou, a návštěvníci jsou proto vyzýváni k respektování přírodního bohatství a k dodržování pravidel stanovených parkem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Hřensko
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.86367, 14.31456)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Soutěsky Kamenice

1.5 km
Vyhlídka Ptačí kámen
Turistika

Nedaleko od Vysoké Lípy v srdci Národního parku České Švýcarsko se pod divokým kaňonem řeky Kamenice k nebi vypíná Ptačí kámen.

Ze skalní plošiny se otevírají hezké půl...

Jetřichovice
1.6 km
Gabrielina stezka
Turistika

Východně od Hřenska na území Českého Švýcarska v severních Čechách najdou milovníci přírody Gabrielinu stezku, jednu z nejoblíbenějších tras celého národního parku.

Gabr...

Hřensko
2.4 km
Pastevní vrch s rozhlednou Růženka
Rozhledny

U Růžové v srdci Národního parku České Švýcarsko stojí 405 metrů vysoký Pastevní vrch s hezkou rozhlednou.

Na vrchu se kdysi pásal dobytek, a i proto tady nejsou žádné s...

Růžová
2.7 km
Naučná stezka Růžová
Turistika

V obci Růžová v severních Čechách začíná a končí okružní naučná stezka, která návštěvníky provede nádhernou krajinou Národního parku České Švýcarsko a Chráněné krajinné o...

Růžová
2.7 km
Zřícenina hradu Šaunštejn
Zříceniny

Šaunštejn (německy Schauenstein) je zaniklý skalní hrad z konce 14. století na pískovcovém útesu asi 1 kilometr od vsi Vysoká Lípa. Hrad byl založen pro zajištění bezpečn...

Jetřichovice
2.7 km
Malá Pravčická brána
Turistika

Mezi Hřenskem a Jetřichovicemi asi 2 kilometry severně od Vysoké Lípy v severních Čechách se na území Národního parku České Švýcarsko nachází Malá Pravčická brána. Přírod...

Jetřichovice
3.1 km
Petřínská stezka
Jiné atrakce

U Růžové v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce v severních Čechách si přijdou na své především milovníci výletů nádhernou krajinou spojených s poznáním. V roce 2017...

Růžová
3.2 km
Rozhledna Janovský vrch
Rozhledny

Na okraji obce Janov na území Národního parku České Švýcarsko, jen co by kamenem dohodil od sousedního Německa, stojí pěkná rozhledna, vystavěná v roce 2013.

Rozhledna J...

Janov