Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Mezi Hřenskem a Jetřichovicemi asi 2 kilometry severně od Vysoké Lípy v severních Čechách se na území Národního parku České Švýcarsko nachází Malá Pravčická brána. Přírodní pískovcový oblouk je vysoký asi 2,3 a široký 3,3 metry a spolu se svým větším protějškem - Velkou Pravčickou bránou - je oblíbeným cílem návštěvníků oblasti.

Ti se na vrcholu brány, která vznikla selektivním zvětráváním, mohou těšit na pěknou vyhlídku se zábradlím, na kterou mohou vystoupat po železných schodech.

K Malé Pravčické bráně je možné přijít z Jetřichovic po modré turistické značce mířící na Mezní Louku. Po cestě se nachází řada dalších skalních útvarů, jako jsou Kočičí kostel, Čmelák, Myslivecká věž nebo Tetřeví vyhlídka. K bráně vede červeně značená odbočka od Skalní kaple, která míjí pozůstatky skalního hrádku Šaunštejn: odsud je to už jen 500 metrů. Kdo se rozhodne vydat se sem z Mezní Louky, bude to mít po červené asi 3 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Jetřichovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.87113, 14.35143)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Malá Pravčická brána

0.3 km
Zřícenina hradu Šaunštejn
Zříceniny

Šaunštejn (německy Schauenstein) je zaniklý skalní hrad z konce 14. století na pískovcovém útesu asi 1 kilometr od vsi Vysoká Lípa. Hrad byl založen pro zajištění bezpečn...

Jetřichovice
1.8 km
Vyhlídka Ptačí kámen
Turistika

Nedaleko od Vysoké Lípy v srdci Národního parku České Švýcarsko se pod divokým kaňonem řeky Kamenice k nebi vypíná Ptačí kámen.

Ze skalní plošiny se otevírají hezké půl...

Jetřichovice
2.7 km
Soutěsky Kamenice
Turistika

V srdci Českého Švýcarska, nedaleko malebné vesničky Hřensko, se rozprostírá překrásný přírodní úkaz – hluboké kaňony řeky Kamenice, které jsou vytesány do kvádrových pís...

Hřensko
2.9 km
Gabrielina stezka
Turistika

Východně od Hřenska na území Českého Švýcarska v severních Čechách najdou milovníci přírody Gabrielinu stezku, jednu z nejoblíbenějších tras celého národního parku.

Gabr...

Hřensko
3.4 km
Rudolfův kámen
Turistika

Rudolfův kámen (též Ostroh) je vysoký pískovcový kopec v Českém Švýcarsku. Název nese podle knížete Rudolfa Kinského, který skálu navštívil a později zde nechal vybudovat...

Jetřichovice
3.8 km
Vyhlídka Vilemínina stěna
Turistika

Asi 1,5 kilometru od Jetřichovic v Národním parku České Švýcarsko se k nebi tyčí Vilemínina stěna (439 m n. m.), jedna ze tří vyhlídek Jetřichovických skal.

Vyhlídkové m...

Jetřichovice
4.0 km
Mariina vyhlídka
Turistika

U obce Jetřichovice na území Národního parku České Švýcarsko najdou návštěvníci severních Čech Mariinu vyhlídku.

428 metrů vysoká skála Mariina vyhlídka byla v 19. stol...

Jetřichovice
4.2 km
Zřícenina hradu Falkenštejn
Zříceniny

Falkenštejn (také Sokolí) byl skalní hrad nedaleko Jetřichovic. Falkenštejn je archeologicky doložen již v první polovině 14. století. Během husitských válek na něm udržo...

Jetřichovice