Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V obci Růžová v severních Čechách začíná a končí okružní naučná stezka, která návštěvníky provede nádhernou krajinou Národního parku České Švýcarsko a Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

Naučná stezka Růžová je dlouhá 10 kilometrů a má stejný počet zastavení s informačními tabulemi, jejichž prostřednictvím seznamuje nejen s přírodou, ale také zajímavou historií oblasti mezi Růžovou a Jetřichovicemi.

Z nejstarší obce Českého Švýcarska vede po zpevněné silničce s nádhernými výhledy kolem bývalého čedičového lomu a kolem nejvyššího bodu parku, Růžovského vrchu, k lehkému opevnění vzor 37, Dolskému mlýnu a 80 metrů hluboké soutěsce říčky Kamenice, do starobylé vesničky Kamenická Stráň s hezkou lidovou architekturou a pokračuje až do bývalé osady Nová Ves, ze které se dodnes zachovaly už jen ruiny. Zakončena je výstupem na nejvyšší bod trasy, Pastevní vrch, z něhož se otevírají překrásné výhledy.

Naučná stezka začíná asi kilometr od centra Růžové, kde je k dispozici parkoviště a kde je také začátek cyklotrasy vedoucí přes Kamenickou Stráň kolem Dolského mlýna do Jetřichovic. Není vhodná pro kočárky, ale starší děti ji určitě zvládnou.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Růžová
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.84013, 14.30454)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Růžová

0.5 km
Pastevní vrch s rozhlednou Růženka
Rozhledny

U Růžové v srdci Národního parku České Švýcarsko stojí 405 metrů vysoký Pastevní vrch s hezkou rozhlednou.

Na vrchu se kdysi pásal dobytek, a i proto tady nejsou žádné s...

Růžová
0.7 km
Petřínská stezka
Jiné atrakce

U Růžové v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce v severních Čechách si přijdou na své především milovníci výletů nádhernou krajinou spojených s poznáním. V roce 2017...

Růžová
2.0 km
Růžovský vrch – Děčínská Fudžijama
Turistika

Růžovský vrch nebo Růžák, to je 619 metrů vysoký čedičový vrch, tyčící se k nebi východně od obce Růžová. Vrchu na území Národního parku České Švýcarsko se pro jeho speci...

Růžová
2.7 km
Soutěsky Kamenice
Turistika

V srdci Českého Švýcarska, nedaleko malebné vesničky Hřensko, se rozprostírá překrásný přírodní úkaz – hluboké kaňony řeky Kamenice, které jsou vytesány do kvádrových pís...

Hřensko
2.9 km
Vyhlídka Ptačí kámen
Turistika

Nedaleko od Vysoké Lípy v srdci Národního parku České Švýcarsko se pod divokým kaňonem řeky Kamenice k nebi vypíná Ptačí kámen.

Ze skalní plošiny se otevírají hezké půl...

Jetřichovice
3.4 km
Rozhledna Janovský vrch
Rozhledny

Na okraji obce Janov na území Národního parku České Švýcarsko, jen co by kamenem dohodil od sousedního Německa, stojí pěkná rozhledna, vystavěná v roce 2013.

Rozhledna J...

Janov
4.3 km
Gabrielina stezka
Turistika

Východně od Hřenska na území Českého Švýcarska v severních Čechách najdou milovníci přírody Gabrielinu stezku, jednu z nejoblíbenějších tras celého národního parku.

Gabr...

Hřensko
4.6 km
Zřícenina hradu Šaunštejn
Zříceniny

Šaunštejn (německy Schauenstein) je zaniklý skalní hrad z konce 14. století na pískovcovém útesu asi 1 kilometr od vsi Vysoká Lípa. Hrad byl založen pro zajištění bezpečn...

Jetřichovice