Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U Růžové v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce v severních Čechách si přijdou na své především milovníci výletů nádhernou krajinou spojených s poznáním. V roce 2017 tady pro ně vznikla další naučná stezka, která je zavede na vrch Petřín.

Petřínská stezka je dlouhá jen asi 500 metrů, i tak se na ni ale vešla celá řada zastavení s informačními panely především na téma místní fauny a flory i interaktivní naučné prvky, které potěší návštěvníky všech věkových kategorií. Ti se z ní mohou těšit také na nádherné výhledy na Růžovou, Stříbrné stěny nebo Pravčickou bránu. Na vrchu Petřína pak stojí větrný mlýn holandského typu z roku 1844, přestavěný na penzion v loveckém stylu.

Na stezku je možné vyrazit od kostela svatého Petra a Pavla v Růžové, pokračovat k pomníku obětem první světové války a vše ukončit zpět na okraji Růžové. Celý výlet bude mít asi 3 kilometry a určitě ho zvládnou i rodiny s malými dětmi. Do Růžové je možné dojet autem, kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může jet autobusem z Děčína.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Růžová
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.83923, 14.29449)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Petřínská stezka

0.7 km
Naučná stezka Růžová
Turistika

V obci Růžová v severních Čechách začíná a končí okružní naučná stezka, která návštěvníky provede nádhernou krajinou Národního parku České Švýcarsko a Chráněné krajinné o...

Růžová
0.7 km
Pastevní vrch s rozhlednou Růženka
Rozhledny

U Růžové v srdci Národního parku České Švýcarsko stojí 405 metrů vysoký Pastevní vrch s hezkou rozhlednou.

Na vrchu se kdysi pásal dobytek, a i proto tady nejsou žádné s...

Růžová
2.6 km
Růžovský vrch – Děčínská Fudžijama
Turistika

Růžovský vrch nebo Růžák, to je 619 metrů vysoký čedičový vrch, tyčící se k nebi východně od obce Růžová. Vrchu na území Národního parku České Švýcarsko se pro jeho speci...

Růžová
3.0 km
Rozhledna Janovský vrch
Rozhledny

Na okraji obce Janov na území Národního parku České Švýcarsko, jen co by kamenem dohodil od sousedního Německa, stojí pěkná rozhledna, vystavěná v roce 2013.

Rozhledna J...

Janov
3.1 km
Soutěsky Kamenice
Turistika

V srdci Českého Švýcarska, nedaleko malebné vesničky Hřensko, se rozprostírá překrásný přírodní úkaz – hluboké kaňony řeky Kamenice, které jsou vytesány do kvádrových pís...

Hřensko
3.5 km
Vyhlídka Ptačí kámen
Turistika

Nedaleko od Vysoké Lípy v srdci Národního parku České Švýcarsko se pod divokým kaňonem řeky Kamenice k nebi vypíná Ptačí kámen.

Ze skalní plošiny se otevírají hezké půl...

Jetřichovice
4.5 km
Gabrielina stezka
Turistika

Východně od Hřenska na území Českého Švýcarska v severních Čechách najdou milovníci přírody Gabrielinu stezku, jednu z nejoblíbenějších tras celého národního parku.

Gabr...

Hřensko
5.1 km
Pravčická brána
Turistika

Pravčická brána je mohutná skalní brána vzniklá v kvádrových pískovcích a zároveň národní přírodní památka cca 3 kilometry od vsi Hřensko. S rozpětím 26,5 metrů a výškou ...

Hřensko