Kontakt
  • GPS: 50.65817, 15.57224
Popis atrakce

Na kopci Přední Žalý asi 5 kilometrů od Vrchlabí se k nebi vypíná rozhledna Žalý, jediná kamenná rozhledne v Krkonoších.

Rozhledna z konce 19. století, která nahradila svoji starší dřevěnou předchůdkyni, je vysoká 18 metrů a za příznivých podmínek se odsud můžete kochat nádhernými výhledy na Kotel, mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší, Medvědín, Černou horu a Sněžku, Ještěd, Bezděz, Ralsko, Trosky, Kozákov, Tábor nebo Zvičinu.

Hned pod rozhlednou stojí horská bouda, kde je možné se po výstupu občerstvit.

Z Vrchlabí vede k rozhledně žlutá turistická značka, z Horních Míseček pak červená, tzv. Bucharova cesta. Po červené půjdou také ti, kteří začnou v Benecku, případně na parkovišti Křížovky. Komu se nechce pěšky, může se nahoru nechat vyvézt lanovkou z Herlíkovic.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.65817, 15.57224)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Žalý

3.8 km
Jízdárna Kněžická chalupa
Koně, jezdectví

Jak lze prožít příjemnou dovolenou v Krkonoších? V sedle našich koní! I když jste na koňském hřbetu nikdy neseděl, u nás se nemusíte bát a můžete si vyzkoušet, jaký je to...

Vrchlabí
4.0 km
Čtyři historické domky
Muzea a historie

Ve Vrchlabí v Podkrkonoší stojí na náměstí Míru čtyři historické domky, které jsou ve správě Krkonošského národního parku.

Čtyři štítové domy – původně jich tady bylo pět...

Vrchlabí
5.1 km
Přírodní koupaliště Vejsplachy
Koupání

Ve Vrchlabí najdete přírodní koupaliště, kterému se říká “Kačák”. Na jeho březích jsou písčité pláže a vstup do vody je pozvolný. K dispozici je skluzavka.

Na břehu rybní...

Vrchlabí
6.1 km
Vodní nádrž Labská
Technické památky

Labská přehrada byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi na začátku 20. století. Dodnes chrání četné vesničky před záplavami vznikajícími z tajícího sněhu, al...

Špindlerův Mlýn