Kontakt
  • Za Řekou 370, Vrchlabí
Popis atrakce

V Herlíkovicích severně od Vrchlabí se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, rozkládá rozlehlé lyžařské středisko. Ve Ski areálu Herlíkovice najdou návštěvníci hned 12 sjezdovek všech obtížností, vhodných pro začínající i pokročilé lyžaře, ta nejdelší, Vyhlídková, přitom měří celých 2 800 metrů.

Svahy jsou technicky zasněžované, obsluhované 10 vleky včetně kabinky a dvou čtyřsedačkových lanovek, těm nejmenším jsou k dispozici dětské parky s pojízdnými koberci. Umělé osvětlení umožňuje skvělé večerní lyžování.

Komu vyhládne, může se zastavit v jedné ze dvou restaurací, bistru u vstupu do areálu nebo v bufetu přímo u vleku. V Herlíkovicích funguje lyžařská škola i půjčovna se servisem, samozřejmostí je pak parkování zdarma.

Příznivci běžkování ocení hned čtyři upravované tratě v blízkosti areálu, dlouhé skoro 30 kilometrů.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.65934, 15.59793)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Herlíkovice

1.2 km
Ski areál Strážné
Lyžování

U obce Strážné severně od Vrchlabí se v jižní části Krkonoš v nadmořské výšce 800 - 1300 metrů nachází moderní lyžařské středisko. Skiareál Strážné si pro milovníky zimní...

Strážné
1.8 km
Rozhledna Žalý
Rozhledny

Na kopci Přední Žalý asi 5 kilometrů od Vrchlabí se k nebi vypíná rozhledna Žalý, jediná kamenná rozhledne v Krkonoších.

Rozhledna z konce 19. století, která nahradila s...

Vrchlabí
2.0 km
Jízdárna Kněžická chalupa
Koně, jezdectví

Jak lze prožít příjemnou dovolenou v Krkonoších? V sedle našich koní! I když jste na koňském hřbetu nikdy neseděl, u nás se nemusíte bát a můžete si vyzkoušet, jaký je to...

Vrchlabí
3.4 km
Čtyři historické domky
Muzea a historie

Ve Vrchlabí v Podkrkonoší stojí na náměstí Míru čtyři historické domky, které jsou ve správě Krkonošského národního parku.

Čtyři štítové domy - původně jich tady bylo pě...

Vrchlabí
3.6 km
Ski areál Benecko
Lyžování

V Benecku severně od Vrchlabí se v jižní části našich nejvyšších hor, Krkonoš, nachází moderní lyžařské středisko. Ski areál Benecko si pro lyžaře a snowboardisty přichys...

Benecko
4.7 km
Přírodní koupaliště Vejsplachy
Koupání

Ve Vrchlabí najdete přírodní koupaliště, kterému se říká "Kačák". Na jeho březích jsou písčité pláže a vstup do vody je pozvolný. K dispozici je skluzavka.

Na břehu rybn...

Vrchlabí
5.9 km
Vodní nádrž Labská
Technické památky

Labská přehrada byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi na začátku 20. století. Dodnes chrání četné vesničky před záplavami vznikajícími z tajícího sněhu, al...

Špindlerův Mlýn
6.0 km
Ski areál Aldrov
Lyžování

V Aldrově severně od Vrchlabí se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, v nadmořské výšce 733 metrů rozkládá Ski areál Aldrov.

Milovníci zimních sportů se mohou těšit...

Vítkovice