Kontakt
  • Benecko 190, Benecko
Popis atrakce

V Benecku severně od Vrchlabí se v jižní části našich nejvyšších hor, Krkonoš, nachází moderní lyžařské středisko. Ski areál Benecko si pro lyžaře a snowboardisty přichystal 5,5 kilometrů svahů pro začátečníky i pokročilé, ale také slalomový svah nebo dva snowparky s rampami a překážkami pro milovníky adrenalinu.

V Benecku je hned 16 sjezdovek, ta nejdelší, červená, je dlouhá 850 metrů a nabízí i večerní lyžování. Obsluhovány jsou čtyřsedačkovou lanovkou a dalším deseti vleky.

Nejmenší návštěvníci si užijí spoustu legrace v dětském skiparku Havrland s pojízdným pásem a řadou zábavných atrakcí včetně dvou tunelů a ve Family aréně s nejdelším pojízdným pásem v Krkonoších. K dispozici jsou svahy na sáňkování a bobování a oblíbenou aktivitou je i snowtubing, sjezd upraveným sněhovým tobogánem na speciálních duších.

V Benecku působí hned několik lyžařských škol i půjčoven vybavení a samozřejmostí je také hned několik míst k občerstvení.

Na běžkaře čeká na 100 kilometrů upravovaných tratí v rámci několika propojených okruhů s překrásnými výhledy do krajiny.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.65771, 15.54724)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Benecko

1.8 km
Rozhledna Žalý
Rozhledny

Na kopci Přední Žalý asi 5 kilometrů od Vrchlabí se k nebi vypíná rozhledna Žalý, jediná kamenná rozhledne v Krkonoších.

Rozhledna z konce 19. století, která nahradila s...

Vrchlabí
3.4 km
Ski areál Aldrov
Lyžování

V Aldrově severně od Vrchlabí se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, v nadmořské výšce 733 metrů rozkládá Ski areál Aldrov.

Milovníci zimních sportů se mohou těšit...

Vítkovice
3.6 km
Ski areál Herlíkovice
Lyžování

V Herlíkovicích severně od Vrchlabí se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, rozkládá rozlehlé lyžařské středisko. Ve Ski areálu Herlíkovice najdou návštěvníci hned 12...

Vrchlabí
4.8 km
Ski areál Strážné
Lyžování

U obce Strážné severně od Vrchlabí se v jižní části Krkonoš v nadmořské výšce 800 - 1300 metrů nachází moderní lyžařské středisko. Skiareál Strážné si pro milovníky zimní...

Strážné
5.3 km
Čtyři historické domky
Muzea a historie

Ve Vrchlabí v Podkrkonoší stojí na náměstí Míru čtyři historické domky, které jsou ve správě Krkonošského národního parku.

Čtyři štítové domy - původně jich tady bylo pě...

Vrchlabí
5.5 km
Jízdárna Kněžická chalupa
Koně, jezdectví

Jak lze prožít příjemnou dovolenou v Krkonoších? V sedle našich koní! I když jste na koňském hřbetu nikdy neseděl, u nás se nemusíte bát a můžete si vyzkoušet, jaký je to...

Vrchlabí
6.0 km
Přírodní koupaliště Vejsplachy
Koupání

Ve Vrchlabí najdete přírodní koupaliště, kterému se říká "Kačák". Na jeho březích jsou písčité pláže a vstup do vody je pozvolný. K dispozici je skluzavka.

Na břehu rybn...

Vrchlabí
6.1 km
Krkonošské muzeum na zámku Jilemnice
Muzea a historie

V Jilemnici, v našich nejvyšších horách, Krkonoších, se nachází muzeum, založené už na konci 19. století. Sídlem Krkonošského muzea je místní zámek, stojící v samém centr...

Jilemnice