Kontakt
  • GPS: 50.65771, 15.54724
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

V Benecku severně od Vrchlabí se v jižní části našich nejvyšších hor, Krkonoš, nachází moderní lyžařské středisko. Ski areál Benecko si pro lyžaře a snowboardisty přichystal 5,5 kilometrů svahů pro začátečníky i pokročilé, ale také slalomový svah nebo dva snowparky s rampami a překážkami pro milovníky adrenalinu.

V Benecku je hned 16 sjezdovek, ta nejdelší, červená, je dlouhá 850 metrů a nabízí i večerní lyžování. Obsluhovány jsou čtyřsedačkovou lanovkou a dalším deseti vleky.

Nejmenší návštěvníci si užijí spoustu legrace v dětském skiparku Havrland s pojízdným pásem a řadou zábavných atrakcí včetně dvou tunelů a ve Family aréně s nejdelším pojízdným pásem v Krkonoších. K dispozici jsou svahy na sáňkování a bobování a oblíbenou aktivitou je i snowtubing, sjezd upraveným sněhovým tobogánem na speciálních duších.

V Benecku působí hned několik lyžařských škol i půjčoven vybavení a samozřejmostí je také hned několik míst k občerstvení.

Na běžkaře čeká na 100 kilometrů upravovaných tratí v rámci několika propojených okruhů s překrásnými výhledy do krajiny.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Benecko
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.65771, 15.54724)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Benecko

1.0 km
Naučná Lufťákova stezka
Turistika

V Benecku v podhůří našich nejvyšších hor, Krkonoš, najdou návštěvníci severovýchodních Čech naučnou stezku se zvláštním názvem. Lufťákova stezka je určena všem, kteří to...

Benecko
1.8 km
Rozhledna Žalý
Rozhledny

Na kopci Přední Žalý asi 5 kilometrů od Vrchlabí se k nebi vypíná rozhledna Žalý, jediná kamenná rozhledne v Krkonoších.

Rozhledna z konce 19. století, která nahradila s...

Vrchlabí
3.4 km
Ski areál Aldrov
Lyžování

V Aldrově severně od Vrchlabí se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, v nadmořské výšce 733 metrů rozkládá Ski areál Aldrov.

Milovníci zimních sportů se mohou těšit...

Vítkovice
3.6 km
Ski areál Herlíkovice
Lyžování

V Herlíkovicích severně od Vrchlabí se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, rozkládá rozlehlé lyžařské středisko. Ve Ski areálu Herlíkovice najdou návštěvníci hned 12...

Vrchlabí
4.6 km
Ski areál Vrchlabí Kněžický vrch - Kebrlák
Lyžování

Ve Vrchlabí v podhůří nejvyšších českých hor, Krkonoš, se na svazích Kněžického vrchu v nadmořské výšce 709 metrů rozkládá Ski areál Kebrlák. Příznivci lyžování a snowboa...

Vrchlabí
4.8 km
Ski areál Strážné
Lyžování

U obce Strážné severně od Vrchlabí se v jižní části Krkonoš v nadmořské výšce 800 - 1300 metrů nachází moderní lyžařské středisko. Skiareál Strážné si pro milovníky zimní...

Strážné
5.3 km
Čtyři historické domky
Muzea a historie

Ve Vrchlabí v Podkrkonoší stojí na náměstí Míru čtyři historické domky, které jsou ve správě Krkonošského národního parku.

Čtyři štítové domy - původně jich tady bylo pě...

Vrchlabí
5.5 km
Jízdárna Kněžická chalupa
Koně, jezdectví

Jak lze prožít příjemnou dovolenou v Krkonoších? V sedle našich koní! I když jste na koňském hřbetu nikdy neseděli, u nás se nemusíte bát a můžete si vyzkoušet, jaký je t...

Vrchlabí