Kontakt
  • Nám. Míru 222, Vrchlabí
Popis atrakce

Ve Vrchlabí v Podkrkonoší stojí na náměstí Míru čtyři historické domky, které jsou ve správě Krkonošského národního parku.

Čtyři štítové domy – původně jich tady bylo pět – jsou nejstaršími lidovými stavbami v Krkonoších. Návštěvníci si tady mohou prohlédnout nejen hodnotnou architekturu původní městské zástavby, ale také několik stálých expozic.

Dozví se v nich například podrobosti o historii města, o původních krkonošských řemeslech nebo počátcích krkonošské turistiky. K vidění jsou tady krkonošské betlémy i lidový interiér, jeden z domků je pak sídlem informačního centra správy parku.

V průběhu roku se tady pořádá řada zajímavých akcí.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.62947, 15.60733)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Čtyři historické domky

1.4 km
Přírodní koupaliště Vejsplachy
Koupání

Ve Vrchlabí najdete přírodní koupaliště, kterému se říká “Kačák”. Na jeho březích jsou písčité pláže a vstup do vody je pozvolný. K dispozici je skluzavka.

Na břehu rybní...

Vrchlabí
2.9 km
Jízdárna Kněžická chalupa
Koně, jezdectví

Jak lze prožít příjemnou dovolenou v Krkonoších? V sedle našich koní! I když jste na koňském hřbetu nikdy neseděl, u nás se nemusíte bát a můžete si vyzkoušet, jaký je to...

Vrchlabí
4.0 km
Rozhledna Žalý
Rozhledny

Na kopci Přední Žalý asi 5 kilometrů od Vrchlabí se k nebi vypíná rozhledna Žalý, jediná kamenná rozhledne v Krkonoších.

Rozhledna z konce 19. století, která nahradila sv...

Vrchlabí
7.6 km
Krkonošské muzeum na zámku Jilemnice
Muzea a historie

V Jilemnici, v našich nejvyšších horách, Krkonoších, se nachází muzeum, založené už na konci 19. století. Sídlem Krkonošského muzea je místní zámek, stojící v samém centr...

Jilemnice
NaVylet.cz