Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Na Růžovém vrchu v Hoře Svaté Kateřiny u Litvínova se na samé hranici Česka se sousedním Německem v severozápadních Čechách nachází pěkná rozhledna.

Rozhledna byla na Růžovém vrchu v nadmořské výšce 729 metrů vystavěna už v roce 1902, aby se sem nalákali turisté. Tehdejší kamenná stavba ve tvaru válce byla později ještě zvýšena o dřevěnou nástavbu, v 80. letech minulého století ale byla už v tak špatném stavu, že musela být uzavřena. Rekonstrukce se dočkala na počátku 20. století a od roku 2002 je otevřená veřejnosti pod názvem Hláska.

Z 21metrové rozhledny s vyhlídkovou plošinou ve výšce 16 metrů se dnes otevírají pěkné pohledy do blízkého okolí a hezkou krajinu severní části Krušných hor: Horu Svaté Kateřiny s kostelem, Novou Ves v Horách s větrnými elektrárnami na Strážném vrchu, Medvědí skálu, osadu Malý Háj s kostelíkem, Kamenný vrch, vrch Jeřabina s rozhlednou, Loučnou, České středohoří s Milešovskou a městečko Olbernhau i větrné elektrárny a kopce Schwartenberg a Ahornberg v Německu.

K Hlásce je možné vystoupat po zeleně značené turistické trase z náměstí v Hoře Svaté Kateřiny, odkud je to jen asi 500 metrů. Komu se nechce jít pěšky vůbec, může přijet autem až na parkoviště u restaurace U Rozhledny. Do Hory Svaté Kateřiny jezdí z Litvínova také autobus, a tak se sem mohou vypravit úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Hora Svaté Kateřiny
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.60318, 13.44257)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Hláska na Růžovém vrchu

5.2 km
SKI Brandov
Lyžování

U obce Brandov severně od Chomutova se v severozápadních Čechách na samé hranici s Německem nachází malé lyžařské středisko.

SKI Brandov leží v nadmořské výšce 560 - 64...

Brandov
5.6 km
Rozhledna Jeřabina
Rozhledny

V Krušných horách asi 6,5 kilometru od Litvínova stojí na stejnojmenném vršku rozhledna Jeřabina.

Jeřabina má podobu dřevěného altánu s kamennou podezdívkou, je vysoká a...

Litvínov
6.0 km
Ski areál Pyšná
Lyžování

U obce Pyšná severně od Chomutova si nedaleko hranic s Německem našlo svůj domov rodinné lyžařské středisko. Ve Ski areálu Pyšná najdou příznivci zimních sportů v nadmořs...

Jirkov
7.0 km
Zámek Jezeří
Hrady a zámky

Ve svazích Krušných hor nedaleko Litvínova stojí jeden z nejunikátnějších zámků u nás: vypíná se totiž jen několik set metrů nad obrovským severočeským povrchovým dolem.

...
Horní Jiřetín
7.5 km
Žeberská lípa
Jiné atrakce

Severně od Vysoké Pece u Chomutova najdou návštěvníci severozápadních Čech nedaleko hranice se sousedním Německem údajně nejstarší strom v celém okrese. Žeberská lípa, ro...

Vysoká Pec
9.1 km
Ski areál Klíny
Lyžování

V Klínech v severozápadních Čechách se na území Krušných hor rozkládá Ski areál Klíny. V rodinném lyžařském středisku čekají na milovníky zimních sportů čtyři sjezdovky m...

Klíny
9.4 km
Ski areál Mezihoří
Lyžování

U obce Blatno severně od Chomutova se v západních Čechách rozprostírá Ski areál Mezihoří. Lyžařské středisko v nadmořské výšce 745 metrů nabízí dvě sjezdovky - 440metrovo...

Blatno
10.8 km
Naučná stezka Tesařova cesta
Turistika

V Meziboří u Litvínova v severozápadních Čechách našla svůj domov zajímavá naučná stezka, která provede své návštěvníky nádherným Pekelským údolím.

Naučná stezka Tesařov...

Meziboří