Kontakt
  • GPS: 50.53514, 13.36418
Popis atrakce

U obce Blatno severně od Chomutova se v západních Čechách rozprostírá Ski areál Mezihoří. Lyžařské středisko v nadmořské výšce 745 metrů nabízí dvě sjezdovky - 440metrovou mírnou a 360 metrů dlouhou středně obtížnou -, na kterých si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi, začátečníci a středně pokročilí lyžaři.

Svahy jsou obsluhované dvěma vleky, jsou technicky zasněžované, pravidelně upravované i uměle osvětlené, takže se v Mezihoří pořádá také večerní lyžování.

Lyžařská škola zajišťuje individuální a skupinové lekce pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé. Komu při sportu vyhládne, může se občerstvit ve SKI bufetu s venkovní terasou s výhledem na obě sjezdovky.

V okolí střediska se v případě příznivých sněhových podmínek nově upravují dvě běžecké trasy - 3,7 kilometru dlouhá Mezihoří a 4,5kilometrová Zákoutí -, těšit se tedy mohou i příznivci tohoto typu lyžování.

ubytování Blatno (okres Chomutov)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.53514, 13.36418)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Mezihoří

5.3 km
Ski areál Pyšná
Lyžování

U obce Pyšná severně od Chomutova si nedaleko hranic s Německem našlo svůj domov rodinné lyžařské středisko. Ve Ski areálu Pyšná najdou příznivci zimních sportů v nadmořs...

Jirkov
7.6 km
Zoopark Chomutov
Zoologie a botanika

Podkrušnohorský zoopark v Chomutově je specializován na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu, zahrnující území Eurasie a severní Afriky. Pozorovat zde můžete víc...

Chomutov
8.2 km
Kamencové jezero
Koupání

Kamencové jezero je jedním z největších jezer v ČR s krásně čistou vodou, která láká k osvěžení. Odpočívat a opalovat se můžete na travnatých i písčitých plážích nebo mol...

Chomutov
8.8 km
Vrch Hradiště
Turistika

Vrch Hradiště leží v Krušných horách asi 1,5 kilometru od Černovic. Na vrcholové plošině podle archeologických nálezů existovalo už v neolitu (5 tisíc let př. n. l.) osíd...

Černovice
9.2 km
Oblastní muzeum v Chomutově
Muzea a historie

Severočeský Chomutov je domovem muzea s rozsáhlou sbírkou 200 tisíc předmětů, ve kterém si přijdou na své úplně všichni.

Oblastní muzeum v Chomutově sídlí hned ve dvou b...

Chomutov
10.2 km
Zámek Jezeří
Hrady a zámky

Ve svazích Krušných hor nedaleko Litvínova stojí jeden z nejunikátnějších zámků u nás: vypíná se totiž jen několik set metrů nad obrovským severočeským povrchovým dolem.

...
Horní Jiřetín
10.5 km
SKI Brandov
Lyžování

U obce Brandov severně od Chomutova se v severozápadních Čechách na samé hranici s Německem nachází malé lyžařské středisko.

SKI Brandov leží v nadmořské výšce 560 - 64...

Brandov
12.6 km
Hrad Hasištejn
Hrady a zámky

V severozápadních Čechách v Krušných horách se nad obcí Místo v údolí Prunéřovského potoka k nebi vypíná jeden z nejstarších hradů v oblasti, Hasištejn.

Na místě Hasište...

Místo