Kontakt
  • GPS: 50.62814, 13.56539
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V Klínech v severozápadních Čechách se na území Krušných hor rozkládá Ski areál Klíny. V rodinném lyžařském středisku čekají na milovníky zimních sportů čtyři sjezdovky malé a střední obtížnosti, z nichž ta nejdelší měří 850 metrů. Obsluhují je sedačková lanovka, dva vleky a pojízdný koberec pro děti.

Všechny svahy jsou technicky zasněžované, část z nich také uměle osvětlená a k dispozici je tak i večerní lyžování. Snowboardisté pak ocení snowpark s překážkami a skoky nižší a střední obtížnosti.

V Klínech působí lyžařská a snowboardová škola, kdo nemá vlastní vybavení, může si ho pronajmout v půjčovně se servisem. V nabídce nechybí jízda rolbou pro ty, které by zajímalo, jak se v noci upravují sjezdovky.

O občerstvení se v areálu starají restaurace Emeran, u horní stanice lanovky pak autentický Après ski Mammut bar. Parkování je dostatek a je zdarma.

Z Klínů je možné vyrazit na více než 62 kilometrů značených tratí na české straně a 10 kilometrů v Německu, a tak si tady na své přijdou i běžkaři.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Klíny
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.62814, 13.56539)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Klíny

1.9 km
Naučná stezka Tesařova cesta
Turistika

V Meziboří u Litvínova v severozápadních Čechách našla svůj domov zajímavá naučná stezka, která provede své návštěvníky nádherným Pekelským údolím.

Naučná stezka Tesařov...

Meziboří
1.9 km
Lyžařský vlek Meziboří
Lyžování

V Meziboří severně od Litvínova se v severních Čechách na území Krušných hor nachází 537 metrů dlouhá, středně obtížná sjezdovka, a dětský lyžařský vlek, vhodný pro výuku...

Meziboří
3.6 km
Rozhledna Jeřabina
Rozhledny

V Krušných horách asi 6,5 kilometru od Litvínova stojí na stejnojmenném vršku rozhledna Jeřabina.

Jeřabina má podobu dřevěného altánu s kamennou podezdívkou, je vysoká a...

Litvínov
4.7 km
Zámek Valdštejnů
Hrady a zámky

V Litvínově na severovýchodní Moravě stojí barokní zámek z poloviny 18. století.

Zámek Litvínov vznikl na místě bývalé tvrze jako jedno ze sídel rodu Valdštejnů, již na ...

Litvínov
5.7 km
Koupaliště SPORTaS
Koupání

Na litvínovském koupališti najdete venkovní 50metrový bazén s toboganem, dva mělké bazény pro děti s klouzačkou a brouzdaliště s vodním hřibem.

Sportovně založení návště...

Litvínov
5.8 km
Rozhledna Vlčí hora
Rozhledny

U obce Dlouhá Louka severně od městečka Osek v severozápadních Čechách stojí v nadmořské výšce 891 metrů návrší Vlčí hora a na něm telekomunikační věž s vyhlídkovým ochoz...

Osek
7.0 km
Zřícenina hradu Osek
Zříceniny

Osek (též Rýzmburk) je zřícenina gotického hradu ze 13. století nad vesnicí Hrad Osek. Zakladatelem hradu byl pravděpodobně král Václav I., čemuž by odpovídal velký rozsa...

Osek
7.3 km
Flájský plavební kanál
Technické památky

Flájský plavební kanál je zaniklý vodní kanál v Krušných horách. Byl postaven na počátku 17. století a až do konce 19. století sloužil k plavení dřeva. Vedl z Flájí do sa...

Český Jiřetín