Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V obci Smraďavka u Buchlovic na jihovýchodní Moravě se na Dlouhé řece rozkládá nevelká přehrada Smraďavka, známá také jako Sovín.

Vodní nádrž vznikla na ochranu před povodněmi, slouží také ale rybářům a v létě nabízí skvělé koupání. To si návštěvníci mohou užít třeba hned u hráze, kde na ně čeká pěkná travnatá pláž s keři a stromy, poskytujícími stín v horkých dnech, i panely, usnadňující přístup do vody.

Smraďavka byla pojmenována po místních sirných pramenech, na nichž byly založeny nedaleké lázně Leopoldov, nabízející sirné koupele a zábaly s příznivými účinky na celou řadu onemocnění. Nechybí masáže a spousta dalších relaxačních a zkrášlovacích procedur.

Kdo by se chtěl zdržet déle, může se ubytovat v historickém Loveckém zámečku, k dispozici jsou ale také samostatné chaty, které ocení hlavně rodiny. V Lovecké restauraci je pak možné ochutat třeba zvěřinové speciality.

Až k přehradě se dá dojet autem, z Buchlovic je to pak k nádrži jen asi 20 minut pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Buchlovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.07682, 17.32226)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Přehrada Smraďavka

1.3 km
Zámek Buchlovice
Hrady a zámky

V Buchlovicích asi 10 kilometrů od Uherského Hradiště a nedaleko hradu Buchlova stojí jedno z nejvýznamnějších šlechtických sídel v barokním stylu u nás.

Výstavba zámku ...

Buchlovice
3.2 km
Naučná stezka Po stopách lovců mamutů
Jiné atrakce

V Boršicích u Buchlovic na jihovýchodní Moravě si na své přijdou hlavně milovníci dávné historie. Pro ně tady byla na místě, kde se kdysi nacházelo paleolitické sídliště,...

Boršice
3.5 km
Hrad Buchlov
Hrady a zámky

V Chřibech na jižní Moravě se na kopci Buchlov k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Buchlov byl postaven pravděpodobně v 1. polovině 13. století, v 16. století získal...

Buchlovice
3.6 km
Naučná stezka Okolo Buchlova
Turistika

Severně od obce Buchlovice na střední Moravě se na území Chřibů k nebi vypíná pěkný romaneskní hrad, zmiňovaný už v roce 1277. Začíná a končí u něj lesnická naučná stezka...

Buchlovice
3.6 km
Lyžařský areál Břestek
Lyžování

U obce Břestek severozápadně od Uherského Hradiště se na území Buchlovských vrchů v nadmořské výšce 340 metrů rozkládá stejnojmenné lyžařské středisko. Lyžařský areál Bře...

Břestek
3.7 km
Muzeum tupeské keramiky
Muzea a historie

Jen před pár lety bylo v Tupesích na uherskohradišťsku otevřeno muzeum, jehož cílem je představit tradici hrnčířského a keramického řemesla v regionu.

Muzeum tupeské ker...

Tupesy
4.0 km
Břestecká skála
Turistika

Břestecká skála je soubor pískovcových skal ležící cca 1,5 kilometru severozápadně od obce Břestek. Osídlení Břestecké skály je doloženo od dob paleolitu, odkud pochází p...

Břestek
4.4 km
Rozhledna Floriánka
Rozhledny

U obce Polešovice západně od Uherského Hradiště najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy v místním lesoparku Skala pěknou rozhlednu.

20 metrů vysoká rozhledna Floriánka, k...

Polešovice