Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Severně od obce Buchlovice na střední Moravě se na území Chřibů k nebi vypíná pěkný romaneskní hrad, zmiňovaný už v roce 1277. Začíná a končí u něj lesnická naučná stezka Okolo Buchlova.

Naučná stezka, otevřená teprve před několika lety, je dlouhá 2,8 kilometru a na trase nabízí 11 zastavení, jejichž prostřednictvím se návštěvníci seznámí s Lesní správou Buchlovice, zrozením a obnovou lesa, hlavními lesními dřevinami Chřibů, pěstováním lesa a jeho těžbou, ochranou přírody, lesním majetkem nebo myslivostí. Po cestě minou přírodní památku Barborka s kaplí ze 17. století a poslechnou si také pověst o Čertově sedle.

Trasa je doplněná o dřevěné sochy zvířátek - daňka skvrnitého, muflona obecného, prasete divokého, jelena lesního, srnce obecného a lišky obecné -, která se budou líbit hlavně dětem. Ty se na cestu s rodiči mohou určitě vypravit, pro kočárky ale není trasa, vedoucí po lesní cestě a stoupající až ke kapli na Barborce, upravená.

Lesnická stezka začíná na parkovišti pod hradem a navazuje na cyklotrasy Velkomoravské poutní cesty, a tak si tady na své přijdou také milovíci jízdy na kole.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Buchlovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.10862, 17.31061)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Okolo Buchlova

0.2 km
Hrad Buchlov
Hrady a zámky

V Chřibech na jižní Moravě se na kopci Buchlov k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Buchlov byl postaven pravděpodobně v 1. polovině 13. století, v 16. století získal...

Buchlovice
1.8 km
Břestecká skála
Turistika

Břestecká skála je soubor pískovcových skal ležící cca 1,5 kilometru severozápadně od obce Břestek. Osídlení Břestecké skály je doloženo od dob paleolitu, odkud pochází p...

Břestek
2.3 km
Lyžařský areál Břestek
Lyžování

U obce Břestek severozápadně od Uherského Hradiště se na území Buchlovských vrchů v nadmořské výšce 340 metrů rozkládá stejnojmenné lyžařské středisko. Lyžařský areál Bře...

Břestek
3.3 km
Zámek Buchlovice
Hrady a zámky

V Buchlovicích asi 10 kilometrů od Uherského Hradiště a nedaleko hradu Buchlova stojí jedno z nejvýznamnějších šlechtických sídel v barokním stylu u nás.

Výstavba zámku ...

Buchlovice
3.6 km
Přehrada Smraďavka
Koupání

V obci Smraďavka u Buchlovic na jihovýchodní Moravě se na Dlouhé řece rozkládá nevelká přehrada Smraďavka, známá také jako Sovín.

Vodní nádrž vznikla na ochranu před p...

Buchlovice
4.6 km
Ski areál Stupava
Lyžování

U obce Stupava západně od Uherského Hradiště má svůj domov ski areál stejného jména. Lyžařské středisko na území Buchlovských vrchů si pro lyžaře a snowboardisty připravi...

Stupava
4.9 km
Rozhledna Salaš
Rozhledny

U obce Salaš nedaleko Uherského Hradiště najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy netradičně vyhlížející rozhlednu, za kterou stojí soukromý investor.

Rozhledna Salaš stoj...

Salaš
5.3 km
Muzeum tupeské keramiky
Muzea a historie

Jen před pár lety bylo v Tupesích na uherskohradišťsku otevřeno muzeum, jehož cílem je představit tradici hrnčířského a keramického řemesla v regionu.

Muzeum tupeské ker...

Tupesy