Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Boršicích u Buchlovic na jihovýchodní Moravě si na své přijdou hlavně milovníci dávné historie. Pro ně tady byla na místě, kde se kdysi nacházelo paleolitické sídliště, zřízena krátká, ale zajímavá naučná stezka.

Naučná stezka Po stopách lovců mamutů, otevřená teprve před pár lety, je dlouhá jen 1 kilometr a prochází lesíkem Chrástka v Boršicích. Na stezku se vešlo hned 11 zastavení s informačními tabulemi, díky nimž se návštěvníci seznámí s životem lovců mamutů, jejich způsobem obživy, osídlením krajiny, druhem obydlí, výrobou jednoduchých nástrojů a první keramiky, dopravními prostředky, gastronomií, ale i s vírou či počínajícím uměním.

Hlavně dětem se pak budou líbit dřevěné sochy zvířat a lovců mamutů v životní velikosti, stopy zvířat nebo posvátný šamanský sloup. Kdo by se při procházce unavil, může využít krytého posezení se stolem a lavičkami, kde se taky hezky svačí.

Stezka je nenáročná a vhodná hlavně pro rodiny s malými dětmi, které se sem dostanou autem nebo autobusem z Uherského Hradiště. Nejbližší železniční stanice je v Nedakonicích, odkud jsou to k začátku stezky necelé 4 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Boršice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.05505, 17.35027)
Google mapy (navigace)
Monika Zatloukalova • srp 2020
„Pekna a naucna prechadzka. Informacne tabule uvadzaju vela zaujimavych skutocnosti o vtedajsom zivote ludi v danej lokalite z doby mamutov. Chodnik ale nie je zrejme dlhsiu dobu udrziavany a teren nie je vhodny na kocik alebo male dieta do 2 rokov. Povesane navestidla na smer chodnika by bolo tiez fajn opravit. Inak prijemna prechadzka po lesiku s krasnymi drevenymi sochami na konci stezky. Tak do 2 hodin aj so zastavkami. “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Po stopách lovců mamutů

2.6 km
Rozhledna Floriánka
Rozhledny

U obce Polešovice západně od Uherského Hradiště najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy v místním lesoparku Skala pěknou rozhlednu.

20 metrů vysoká rozhledna Floriánka, k...

Polešovice
3.2 km
Přehrada Smraďavka
Koupání

V obci Smraďavka u Buchlovic na jihovýchodní Moravě se na Dlouhé řece rozkládá nevelká přehrada Smraďavka, známá také jako Sovín.

Vodní nádrž vznikla na ochranu před p...

Buchlovice
3.4 km
Zámek Buchlovice
Hrady a zámky

V Buchlovicích asi 10 kilometrů od Uherského Hradiště a nedaleko hradu Buchlova stojí jedno z nejvýznamnějších šlechtických sídel v barokním stylu u nás.

Výstavba zámku ...

Buchlovice
3.5 km
Muzeum tupeské keramiky
Muzea a historie

Jen před pár lety bylo v Tupesích na uherskohradišťsku otevřeno muzeum, jehož cílem je představit tradici hrnčířského a keramického řemesla v regionu.

Muzeum tupeské ker...

Tupesy
5.7 km
Lyžařský areál Břestek
Lyžování

U obce Břestek severozápadně od Uherského Hradiště se na území Buchlovských vrchů v nadmořské výšce 340 metrů rozkládá stejnojmenné lyžařské středisko. Lyžařský areál Bře...

Břestek
5.9 km
KOVOZOO Staré Město
Jiné atrakce

KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která se nachází v areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům, že i z...

Staré Město
6.0 km
Rozhledna Maják Šrotík
Rozhledny

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete zábavní park Ekoland společnosti REC Group. Jeho součástí je maják, ze kterého jsou hezké kruhové výhledy do okolí.

27metrov...

Staré Město
6.4 km
Břestecká skála
Turistika

Břestecká skála je soubor pískovcových skal ležící cca 1,5 kilometru severozápadně od obce Břestek. Osídlení Břestecké skály je doloženo od dob paleolitu, odkud pochází p...

Břestek