Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U obce Polešovice západně od Uherského Hradiště najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy v místním lesoparku Skala pěknou rozhlednu.

20 metrů vysoká rozhledna Floriánka, která dostala svůj název podle poslední odrůdy vinné révy vyšlechtěné v Polešovicích, stojí v nadmořské výšce 349 metrů, a kdo vystoupá po 80 točitých schodech až na její vyhlídkovou plošinu ve výšce 18 metrů, bude za vynaloženou námahu odměněn nádhernými výhledy na Chřiby, Bílé Karpaty s Javořinou, celý Dolnomoravský úval a údolí Moravy, Stříbrnické paseky a Buchlov.

Až téměř pod Floriánku, která je volně přístupná, se dá dojet autem, a to po asfaltové cestě mezi poli, odbočující ze silnie z Tučap do Vážan. Od malého parkoviště je to sem asi 200 metrů pěšky. MIlovníci jízdy na kole sem mohou přijet po cyklostezce Bzenecká, ti, kteří nemají vlastní dopravu, pak dojít po svých od autobusové zastávky v Polešovicích. K rozhledně je to odsud jen něco málo přes půl kilometru, a tak si hezké výhledy mohou užít úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Polešovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.03765, 17.32635)
Google mapy (navigace)
Anonym • zář 2023
„Navstivili jsme dnes na kole.Moc pekna rozhledna👍🌞🍀“
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Floriánka

2.6 km
Naučná stezka Po stopách lovců mamutů
Jiné atrakce

V Boršicích u Buchlovic na jihovýchodní Moravě si na své přijdou hlavně milovníci dávné historie. Pro ně tady byla na místě, kde se kdysi nacházelo paleolitické sídliště,...

Boršice
4.4 km
Přehrada Smraďavka
Koupání

V obci Smraďavka u Buchlovic na jihovýchodní Moravě se na Dlouhé řece rozkládá nevelká přehrada Smraďavka, známá také jako Sovín.

Vodní nádrž vznikla na ochranu před p...

Buchlovice
5.2 km
Zámek Buchlovice
Hrady a zámky

V Buchlovicích asi 10 kilometrů od Uherského Hradiště a nedaleko hradu Buchlova stojí jedno z nejvýznamnějších šlechtických sídel v barokním stylu u nás.

Výstavba zámku ...

Buchlovice
6.0 km
Muzeum tupeské keramiky
Muzea a historie

Jen před pár lety bylo v Tupesích na uherskohradišťsku otevřeno muzeum, jehož cílem je představit tradici hrnčířského a keramického řemesla v regionu.

Muzeum tupeské ker...

Tupesy
6.4 km
Ski areál Osvětimany
Lyžování

U Osvětiman západně od Uherského Hradiště se na jižní Moravě na území Buchlovských vrchů rozkládá nevelké lyžařské středisko.

Ski areál Osvětimany si pro své návštěvníky...

Osvětimany
7.4 km
Podzemí Ostrožského zámku
Hrady a zámky

V Uherském Ostrohu na jižní Moravě stojí na břehu řeky Moravy zámek, vystavěný v 16. století na místě původního obranného hradu.

Na ostrožském zámku si návštěvníci mohou...

Uherský Ostroh
7.7 km
Lyžařský areál Břestek
Lyžování

U obce Břestek severozápadně od Uherského Hradiště se na území Buchlovských vrchů v nadmořské výšce 340 metrů rozkládá stejnojmenné lyžařské středisko. Lyžařský areál Bře...

Břestek
7.8 km
Hrad Buchlov
Hrady a zámky

V Chřibech na jižní Moravě se na kopci Buchlov k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Buchlov byl postaven pravděpodobně v 1. polovině 13. století, v 16. století získal...

Buchlovice