Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V obci Lipová ve Šluknovském výběžku v severním cípu Čech najdou návštěvníci na samé hranici se sousedním Německem naučnou stezku Kolem zámeckého rybníka.

Stezka, otevřená teprve před několika lety, je dlouhá sice jen 2,4 kilometru, i tak se na ni vešlo ale hned 7 zastavení. Ta seznamují s živočichy a rostlinami, kteří našli svůj domov na rybníce, vybudovaném už v roce 1680. Mezi nimi je například bobr evropský, kolem jehož hráze stezka také prochází.

Nechybí na ní ani odpočinková místa pro ty, kteří by se při procházce unavili, příjemné osvěžení nabízí také opravená Dědova studánka. Komu by výlet nestačil, může se zastavit také u zříceniny barokního zámku Lipová s nádherně zrekonstruovanou zahradou.

Stezka je značena z obou stran, a to jak od hráze rybníka, tak od restaurace U Pytláka. K oběma místům se dá dojet autem, ale zoufat nemusí ani ti, kteří vlastní dopravu v k dispozici nemají. Do Lipové jezdí vlak a z železniční stanice je to k rybníku jen 2,5 kilometru pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lipová (okres Děčín)
Mapa
Turistická mapa (GPS 51.01072, 14.35948)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Kolem zámeckého rybníka

5.7 km
Rozhledna Tanečnice
Rozhledny

Asi 3 kilometry od Mikulášovic stojí na vrchu Tanečnice rozhledna stejného jména a zároveň nejseverněji položená rozhledna v České republice.

Z 26 metrů vysoké zděné věž...

Mikulášovice
5.9 km
Nejsevernější bod České republiky
Turistika

V osadě s přiléhavým názvem Severní v obci Lobendava ve Šluknovském výběžku se v samém severním cípu Česka nachází nejsevernější bod České republiky.

Místo, zvané často ...

Lobendava
5.9 km
Přírodní koupaliště Mikulášovice
Koupání

V lese na sever od města Mikulášovice najdete přírodní koupaliště napájené vodou z potoka, vybudované už po první světové válce. Vykoupat se tady můžete v kruhové nádrži ...

Mikulášovice
10.3 km
Skalní hrad Brtnický hrádek
Zříceniny

V samém cípu severních Čech se nedaleko od Brtníků v okrese Děčín na pískovcovém ostrohu nad Hlubokým dolem v Českém Švýcarsku k nebi vypíná zřícenina Brtnického hrádku.

...
Staré Křečany
10.5 km
Brtnické ledopády
Vodopády

V obci Brtníky v severní části Národního parku České Švýcarsko se ve Šluknovském výběžku nachází nádherné pískovcové stěny a skalní převisy, které stojí za to navštívit h...

Mikulášovice
10.9 km
Rozhledna Vlčí hora
Rozhledny

Asi 6 kilometrů od Krásné Lípy a 30 kilometrů od Děčína stojí na kopci Vlčí hora rozhledna stejného jména.

Z 19 metrů vysoké zděné věže s dřevěnými prvky a krytým vyhlíd...

Krásná Lípa
12.2 km
Jeskyně víl
Jeskyně

V Kyjovském údolí na pravém břehu řeky Křinice se západně od Krásné Lípy na území Národního parku České Švácarsko nachází Jeskyně víl, kterou stojí za to navštívit hlavně...

Krásná Lípa
12.9 km
Zřícenina Kyjovský hrádek
Zříceniny

Účel ani název hradu nejsou dodnes jasné. Teprve archeologický průzkum provedený ve 20. století naznačil, že nejde o hrad, ale o staré sídliště, které zaniklo ještě před ...

Krásná Lípa