Kontakt
  • GPS: 50.96617, 14.31996
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Asi 3 kilometry od Mikulášovic stojí na vrchu Tanečnice rozhledna stejného jména a zároveň nejseverněji položená rozhledna v České republice.

Z 26 metrů vysoké zděné věže na okraji Labských pískovců a Českého Švýcarska jsou za příznivých podmínek hezké výhledy na Jizerské Hory a Krkonoše, České středohoří, Labské pískovce a také Sasko. Rozhledna je pojmenovaná na základě pověsti, podle které chodí na vrchol hory tančit krásná dívka, jež tady svádí myslivce.

Hned pod Tenečnicí najdete turistickou chatu, které se říkávalo Chaloupka strýčka Toma, kde se můžete občerstvit.

Nejjednodušší přístup k rozhledně je po modře značené turistické trase z Mikulášovic - dolního nádraží. Trasa měří přibližně 3.5 km a zabere cca 1 hod. 20 min.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Mikulášovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.96617, 14.31996)
Google mapy (navigace)
Marie Obdržálková • říj 2022
„Po modre je zakaz vjezdu, k rozhledne se autem dojet neda.“
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Tanečnice

3.2 km
Přírodní koupaliště Mikulášovice
Koupání

V lese na sever od města Mikulášovice najdete přírodní koupaliště napájené vodou z potoka, vybudované už po první světové válce. Vykoupat se tady můžete v kruhové nádrži ...

Mikulášovice
5.7 km
Naučná stezka Kolem zámeckého rybníka
Turistika

V obci Lipová ve Šluknovském výběžku v severním cípu Čech najdou návštěvníci na samé hranici se sousedním Německem naučnou stezku Kolem zámeckého rybníka.

Stezka, otevře...

Lipová
8.4 km
Skalní hrad Brtnický hrádek
Zříceniny

V samém cípu severních Čech se nedaleko od Brtníků v okrese Děčín na pískovcovém ostrohu nad Hlubokým dolem v Českém Švýcarsku k nebi vypíná zřícenina Brtnického hrádku.

...
Staré Křečany
8.9 km
Brtnické ledopády
Vodopády

V obci Brtníky v severní části Národního parku České Švýcarsko se ve Šluknovském výběžku nachází nádherné pískovcové stěny a skalní převisy, které stojí za to navštívit h...

Mikulášovice
9.5 km
Pravčická brána
Turistika

Pravčická brána je mohutná skalní brána vzniklá v kvádrových pískovcích a zároveň národní přírodní památka cca 3 kilometry od vsi Hřensko. S rozpětím 26,5 metrů a výškou ...

Hřensko
9.8 km
Gabrielina stezka
Turistika

Východně od Hřenska na území Českého Švýcarska v severních Čechách najdou milovníci přírody Gabrielinu stezku, jednu z nejoblíbenějších tras celého národního parku.

Gabr...

Hřensko
10.0 km
Nejsevernější bod České republiky
Turistika

V osadě s přiléhavým názvem Severní v obci Lobendava ve Šluknovském výběžku se v samém severním cípu Česka nachází nejsevernější bod České republiky.

Místo, zvané často ...

Lobendava
10.4 km
Jeskyně víl
Jeskyně

V Kyjovském údolí na pravém břehu řeky Křinice se západně od Krásné Lípy na území Národního parku České Švácarsko nachází Jeskyně víl, kterou stojí za to navštívit hlavně...

Krásná Lípa