Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 5 hodin.
Časová náročnost je přibližně 5 hodin.

V obci Brtníky v severní části Národního parku České Švýcarsko se ve Šluknovském výběžku nachází nádherné pískovcové stěny a skalní převisy, které stojí za to navštívit hlavně v zimě. To tady totiž v tmavých údolích vznikají z tajícího sněhu dech beroucí ledopády, které se jen tak nevidí.

Ledopády se zbarvují všemi barvami, a to díky zemině, kterou s sebou tající voda bere, a nejhezčí jsou na konci zimy, když je dostatek sněhu, ty nejkrásnější z nich je přitom možné prohlédnout si na okruhu modré psaníčko, procházejícím roklí Vlčího potoka.

V zimě jsou jednotlivé ledopády - zvané Velká a Malá kaskáda, Opona, Konírna, Varhany, Betlém, Vlčí stěnka, Velký ledový sloup nebo Zámecký poklad - dobře značené a obdivovat je je možné na okružní stezce dlouhé asi 8,5 kilometru. Začíná u rozcestí Ospalý jezevec a míjí jak Brtnický hrádek, tak bývalý zámeček Šternberk.

Na začátek okruhu se dá dostat buď z náměstí v Brtníkách, kam zajíždí autobus, a to po zelené turistické značce, nebo po žluté z osady Vlčí Hora, odkud je to ale ještě 2 kilometry pěšky každým směrem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Mikulášovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.92769, 14.43035)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Brtnické ledopády

0.6 km
Skalní hrad Brtnický hrádek
Zříceniny

V samém cípu severních Čech se nedaleko od Brtníků v okrese Děčín na pískovcovém ostrohu nad Hlubokým dolem v Českém Švýcarsku k nebi vypíná zřícenina Brtnického hrádku.

...
Staré Křečany
1.7 km
Jeskyně víl
Jeskyně

V Kyjovském údolí na pravém břehu řeky Křinice se západně od Krásné Lípy na území Národního parku České Švácarsko nachází Jeskyně víl, kterou stojí za to navštívit hlavně...

Krásná Lípa
2.4 km
Zřícenina Kyjovský hrádek
Zříceniny

Účel ani název hradu nejsou dodnes jasné. Teprve archeologický průzkum provedený ve 20. století naznačil, že nejde o hrad, ale o staré sídliště, které zaniklo ještě před ...

Krásná Lípa
2.5 km
Kinského vyhlídka
Turistika

Nedaleko od obce Besedice jižně od Malé Skály v severní části Klokočských skal najdou návštěvníci severovýchodních Čech Kinského vyhlídku, nesoucí jméno svého zakladatele...

Krásná Lípa
2.8 km
Rozhledna Vlčí hora
Rozhledny

Asi 6 kilometrů od Krásné Lípy a 30 kilometrů od Děčína stojí na kopci Vlčí hora rozhledna stejného jména.

Z 19 metrů vysoké zděné věže s dřevěnými prvky a krytým vyhlíd...

Krásná Lípa
3.5 km
Fritscheho arboretum
Zoologické a botanické zahrady

Na okraji obce Sněžná severozápadně od Krásné Lípy si v severní částí Národního parku České Švýcarsko přijdou na své hlavně milovníci rostlin. Čeká tady na ně Fritscheho ...

Krásná Lípa
5.2 km
Skalní průrva Úzké schody
Turistika

Mezi Jetřichovicemi a Doubicí na území Českého Švýcarska se na v jedné z nejzajímavějších částí národního parku nachází takzvané Úzké schody.

Skalní průrva s průlezy, tr...

Jetřichovice
5.6 km
Muzeum Českého Švýcarska
Muzea a historie

V Krásné Lípě ve Šluknovském výběžku na samém severu Čech má své sídlo Muzeum Českého Švýcarska.

Dům Českého Švýcarska si pro své návštěvníky přichystal interaktivní exp...

Krásná Lípa