Kontakt
  • nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4, Cheb
Popis atrakce

V Chebu v západních Čechách sídlí v takzvaném Pachelbelově domě, jednom z nejstarších měšťanských domů ve městě, jedno z nejstarších regionálních muzeí v Čechách.

Krajské muzeum Cheb si pro návštěvníky připravilo hned několik expozic. “Umělecko-historická” expozice seznamuje se společenskou, kulturní a duchovní historií města a regionu od středověku po současnost. Na nejstarší dobu se zaměřuje expozice “Počátky a vývoj Chebu”, detaily z 19. a 20. století pak přináší stálá výstava “Chebsko poklidné a bouřlivé”.

Samostatným okruhem je “Valdštejnův okruh”, který zájemcům přestaví osobnost Albrechta z Valdštejna, jenž byl v Pachelbelově domě roku 1634 zavražděn. Okruh doplňují “Valdštejnské sbírky” a “Valdštejnská obrazárna”.

Na nádvoří muzea našlo svůj domov “Lapidárium” s náhrobními kameny z kostela svatého Mikuláše.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08015, 12.37011)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Krajské muzeum Cheb

0.3 km
Hrad Cheb
Hrady a zámky

V severočeském Chebu se na návrší nad řekou Ohří nachází unikátní památka, románský hrad vystavěný pro Fridricha Barbarossu ve 12. století.

Už v 9. století stávalo na mís...

Cheb
0.4 km
Rozhledna Vávrova lávka
Rozhledny

Teprve před pár lety byla otevřena tzv. mostní rozhledna Vávarova lávka. Najdete ji v Chebu, kde je součástí pěší lávky přes řeku Ohři.

10metrová železná rozhledna s dřev...

Cheb
3.3 km
Komorní hůrka - sopka
Turistika

Komorní hůrka je jednou z nejmladších čtvrtohorních sopek na území ČR. Jedná se o nízký zalesněný kopec – sypaný kužel -, tvořený vulkanickým materiálem. V jeho odlesněné...

Františkovy Lázně
3.3 km
Vodní nádrž Skalka
Koupání

Na západ od Chebu najdete vodní nádrž Skalka, přehradní nádrž na řece Ohři, která se nachází v krásném zalesněném údolí.

Vodní plocha je ideální pro rybaření a další druh...

Cheb