Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Jižně od centra Františkových Lázní v západních Čechách stojí na malém návrší, známém jako Na Vyhlídce, rozhledna Salingburg.

Rozhledna, ve které prý podle pověsti sídlí duch františkolázeňských pramenů Salinger, byla vystavěna k 500letému výročí první písemné zmínky o minerálních pramenech v oblasti už v roce 1906. Dnes se z romantické pseudogotické kamenné stavby, ne nepodobné malému hradu, otevírají omezené výhledy na část Chebské pánve. Ty si návštěvníci mohou užít z vyhlídkového ochozu větší ze dvou věží, v té menší si naopak mohou prohlédnout malou kašnu.

Rozhledna se nachází ve Slatině, místní části Františkových Lázní, a dostat se k ní je možné autem, veřejnou dopravou nebo pěšky. Parkování je k dispozici v těsné blízkosti rozhledny u hotelu Pyramida, z železniční stanice jsou to sem pěšky asi 2 kilometry. K rozhledně vede z lázeňského centra města několik pěkně upravených parkových cest, a tak by bylo její návštěvu škoda nespojit s pěknou procházkou.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Františkovy Lázně
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.10966, 12.36011)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Salingburg

0.8 km
Aquaforum Františkovy Lázně
Koupání

Aquaforum je rozděleno na vnitřní a vnější část. Vnitřní areál nabízí 25metrový plavecký bazén se třemi drahami, a rekreační bazén s atrakcemi jako vodní stěnová masáž, v...

Františkovy Lázně
1.6 km
Relaxační pivní koupel pro milovníky piva
Jiné atrakce

Představte si tu nejlahodnější vůni chmelu, která se šíří všude kolem, zatímco v pozadí zní uklidňující melodie. A právě před vámi se tyčí vana plná zlatavého sladového n...

Františkovy Lázně
1.7 km
Městské muzeum Františkovy Lázně
Muzea a historie

Ve Františkových Lázních v západních Čechách na samé hranici s Německem se v "Hasičském domě" nachází zajímavé městské muzeum.

Na návštěvníky tady čekají stálé expozice,...

Františkovy Lázně
1.9 km
Komorní hůrka - sopka
Turistika

Komorní hůrka je jednou z nejmladších čtvrtohorních sopek na území ČR. Jedná se o nízký zalesněný kopec - sypaný kužel -, tvořený vulkanickým materiálem. V jeho odlesněné...

Františkovy Lázně
3.2 km
Rozhledna Vávrova lávka
Rozhledny

Teprve před pár lety byla otevřena tzv. mostní rozhledna Vávarova lávka. Najdete ji v Chebu, kde je součástí pěší lávky přes řeku Ohři.

10metrová železná rozhledna s dře...

Cheb
3.2 km
Hrad Cheb
Hrady a zámky

V severočeském Chebu se na návrší nad řekou Ohří nachází unikátní památka, románský hrad vystavěný pro Fridricha Barbarossu ve 12. století.

Už v 9. století stávalo na mí...

Cheb
3.4 km
Muzeum Cheb
Muzea a historie

V Chebu v západních Čechách sídlí v takzvaném Pachelbelově domě, jednom z nejstarších měšťanských domů ve městě, jedno z nejstarších regionálních muzeí v Čechách.

Muzeum...

Cheb
3.8 km
Vodní nádrž Skalka
Koupání

Na západ od Chebu najdete vodní nádrž Skalka, přehradní nádrž na řece Ohři, která se nachází v krásném zalesněném údolí.

Vodní plocha je ideální pro rybaření a další dru...

Cheb