Kontakt
  • GPS: 50.05051, 12.41316
Popis atrakce

Vodní nádrž Jesenice leží asi 7 kilometrů od Chebu na řece Odravě. Je dlouhá 12 kilometrů a hluboká až 18 metrů. Na jejích březích najdete hned několik kempů, které jsou vyhledáváným cílem rekreantů. Ti sem míří jak za nádherně čistou vodou, tak především za vodními sporty, jako jsou například projížďky na loďkách, kánoích, plachetnicích, surfování nebo rybolov.

Na západním břehu nádrže najdete pláž Všeboř, oblíbené koupací místo se štěrkovo-písčitými plážemi. Nachází se tady také kemp Václav, kde se můžete ubytovat ve vlastních stanech a karavanech, nebo v moderních domcích.

Kemp dále nabízí zapůjčení šlapadel, lodí a kánoí a vydovádět se tady můžete na vodní trampolíně s tzv. banánem.

Pro děti jsou připraveny dětské hřiště, houpačky nebo kolotoč. Sportovci ocení hřiště na fotbal, volejbal, nohejbal, streetbal a basketbal nebo stoly na pingpong.

Něco k snědku je možné zakoupit si ve stánku, rychlém občerstvení nebo restauraci s českou kuchyní, která vám připraví třeba i čerstvou rybu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Cheb
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.05051, 12.41316)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Jesenická přehrada - pláž Všeboř

3.5 km
Vodní nádrž Jesenice
Koupání

Východně od Chebu se rozkládá údolní vodní nádrž Jesenice. Vodní nádrž na řece Odravě je největší vodní plochou v západních Čechách, byla vystavěna v polovině 20. století...

Cheb
4.4 km
Skanzen Doubrava - Rustlerův statek
Muzea a historie

Lipová u Chebu v západních Čechách je domovem vesnické památkové rezervace s unikátním souborem hrázděné lidové architektury chebského typu z 18. a 19. století.

Skanzen ...

Lipová
4.5 km
Muzeum Cheb
Muzea a historie

V Chebu v západních Čechách sídlí v takzvaném Pachelbelově domě, jednom z nejstarších měšťanských domů ve městě, jedno z nejstarších regionálních muzeí v Čechách.

Muzeum...

Cheb
4.8 km
Hrad Cheb
Hrady a zámky

V severočeském Chebu se na návrší nad řekou Ohří nachází unikátní památka, románský hrad vystavěný pro Fridricha Barbarossu ve 12. století.

Už v 9. století stávalo na mí...

Cheb
4.9 km
Rozhledna Vávrova lávka
Rozhledny

Teprve před pár lety byla otevřena tzv. mostní rozhledna Vávarova lávka. Najdete ji v Chebu, kde je součástí pěší lávky přes řeku Ohři.

10metrová železná rozhledna s dře...

Cheb
6.7 km
Kyselecký hamr
Turistika

U obce Lipová u Chebu najdou návštěvníci západních Čech na samé hranici Česka se sousedním Německem Kyselecký hamr. Dříve tady u obce Mýtina stávala osada Kyselecký Hamr ...

Lipová
6.9 km
Železná hůrka
Turistika

Železná hůrka je národní přírodní památka - zbytek čtvrtohorní sopky, jedné z nejmladších sopek na území ČR. Název Železná hůrka je pravděpodobně odvozen od nálezů čistéh...

Lipová
7.4 km
Vodní nádrž Skalka
Koupání

Na západ od Chebu najdete vodní nádrž Skalka, přehradní nádrž na řece Ohři, která se nachází v krásném zalesněném údolí.

Vodní plocha je ideální pro rybaření a další dru...

Cheb