Popis atrakce

Na západ od Chebu najdete vodní nádrž Skalka, přehradní nádrž na řece Ohři, která se nachází v krásném zalesněném údolí.

Vodní plocha je ideální pro rybaření a další druhy vodních sportů, chcete-li se tady ale vykoupat, zkuste zamířit na plovárnu na pontonech v Podhoří. Tady si můžete půjčit třeba i loďku nebo další sportovní vybavení.

K opalování zvou písečné pláže na březích, v letních horkých dnech pak oceníte vzrostlé stromy, v jejichž stínu se schováte před sluncem.

Pokud by se vám tady snad zalíbilo, jsou v okolí k dispozici kempy i penziony, kde se můžete ubytovat.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08459, 12.32454)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vodní nádrž Skalka

2.0 km
Komorní hůrka - sopka
Turistika

Komorní hůrka je jednou z nejmladších čtvrtohorních sopek na území ČR. Jedná se o nízký zalesněný kopec – sypaný kužel -, tvořený vulkanickým materiálem. V jeho odlesněné...

Františkovy Lázně
2.0 km
Bismarckova rozhledna
Rozhledny

Na vrcholku Zelené hory asi 4 kilometry západně od Chebu stojí Bismarckova rozhledna z počátku 20. století, pojmenovaná po německém kancléři Otto von Bismarckovi.

Z 18 me...

Cheb
2.9 km
Rozhledna Vávrova lávka
Rozhledny

Teprve před pár lety byla otevřena tzv. mostní rozhledna Vávarova lávka. Najdete ji v Chebu, kde je součástí pěší lávky přes řeku Ohři.

10metrová železná rozhledna s dřev...

Cheb
3.0 km
Hrad Cheb
Hrady a zámky

V severočeském Chebu se na návrší nad řekou Ohří nachází unikátní památka, románský hrad vystavěný pro Fridricha Barbarossu ve 12. století.

Už v 9. století stávalo na mís...

Cheb