Kontakt
  • GPS: 50.41097, 12.92246
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3.5 hodiny.

Boží Dar v severozápadních Čechách na samé hranici Česka s Neměckem je domovem zajímavé naučné stezky. Ježíškova cesta se nachází v nadmořské výšce nad 1 000 metrů na území Krušných hor nedaleko od Klínovce a návštěvníci se na ní mohou těšit na celou řadu úkolů a zábavných aktivit, určených hlavně pro děti.

Ježíškova cesta má celkem 15 orientačních tabulí a 13 zastávek s domky, kde se zájemci seznámí nejen s Ježíškem a jeho pomocníky, ale také se životem předků, tradicemi oblasti nebo přírodou. Na trase potěší také ze dřeva vyřezané pohádkové postavičky, prolézačky, skluzavky nebo houpačky.

Základní okruh měří 12,9 kilometru, komu by se zdál příliš dlouhý, může vyrazit na okruh zkrácený, 5,6kilometrový. Na informačním centru v Božím Daru je možné zakoupit si speciální deníček a zapisovat si do něj jednotlivé úkoly - kdo je splní všechny, dostane za ně Ježíškovo razítko a malou odměnu.

Ježíškova cesta je nenáročná a je možné projít ji pěšky, projet na kole, koloběžce, s kočárkem a v zimě také na běžkách.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Boží Dar
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.41097, 12.92246)
Google mapy (navigace)
Anonym • čvc 2022
Přidané fotografie:
Nina Horova • kvě 2020
„Moc pěkné. My jsme sem jeli a je to moc pěkné. Doporučuji.“
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ježíškova cesta

0.2 km
Ski areál Boží Dar
Lyžování

V Božím Daru u Klínovce se na území Krušných hor v západních Čechách rozkládá lyžařské středisko stejného jména. Ski areál Boží Dar nabízí příznivcům zimních sportů hned ...

Boží Dar
0.3 km
Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou
Turistika

U obce Boží Dar v Krušných horách se na samé hranici s Německem nachází přírodní rezervace Božídarské rašeliniště.

Mezinárodně významný mokřad protíná naučná stezka ste...

Boží Dar
1.0 km
Boží vyhlídka
Rozhledny

V Božím Daru v severní části západočeských Krušných hor byla na samé hranici se sousedním Německem v nadmořšké výšce 1099 metrů vystavěna hezká rozhledna, pojmenovaná Bož...

Boží Dar
1.8 km
Naučná stezka Blatenský vodní příkop
Turistika

Mezi Božím Darem a Horní Blatnou v západních Čechách se územím Krušných hor táhne v délce bezmála 13 kilometrů umělý vodní příkop, vybudovaný už v polovině 16. století a ...

Boží Dar
3.0 km
Hadí hora - 941 m n.m.
Turistika

Mezi Jáchymovem a Božím Darem se na území Krušných hor k nebi vypíná Hadí hora. Hora s vrcholem v nadmořské výšce 941 metrů nabízí nádherné výhledy do širokého okolí.

H...

Jáchymov
3.6 km
Rozhledna Klínovec
Rozhledny

Na nejvyšší hoře Krušných hor stojí zděná, 17 metrů vysoká stejnojmenná rozhledna, která nahradila několik svých předchůdců, jež tady stávali již od počátku 19. století.

...
Boží Dar
4.2 km
Naučná stezka O radonu
Jiné atrakce

V Jáchymově v západních Čechách byla v roce 2011 otevřena jedinečná naučná stezka, věnovaná problematice radonu. Stezka takového zaměření tady nevznikla náhodou - v Jáchy...

Jáchymov
4.3 km
Ski areál Klínovec
Lyžování

Jen co by kamenem dohodil severně od Jáchymova v západních Čechách se v těsné blízkosti hranic s Německem nachází Skiareál Klínovec.

Lyžařské středisko v Krušných horách...

Jáchymov