Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 30 minut.
Časová náročnost je přibližně 30 minut.

V Božím Daru v severní části západočeských Krušných hor byla na samé hranici se sousedním Německem v nadmořšké výšce 1099 metrů vystavěna hezká rozhledna, pojmenovaná Boží vyhlídka.

8metrová stavbička s dřevěnou konstrukcí, nerezovým pláštěm a 20 schody na vyhlídkovou plošinu byla otevřena teprve v roce 2019 a pochlubit se může dvěma velkoplošnými vyhlídkovými okny, z nichž se otevírají nádherné pohledy na Jáchymovské údolí, Ostrov a Karlovy Vary, část televizního vysílače na Klínovci, německý kopec Malý Fichtelberg a prostor bývalé celnice do Německa nebo Božídarský Špičák.

Rozhledna je volně přístupná a snadno dostupná. Stojí u horní stanice lyžařského vleku za hotelem Praha v lokalitě Neklid přímo nad Božím Darem. Prochází kolem ní červeně značená turistická trasa z Božího Daru na Klínovec, a tak je její návštěvu možné spojit s procházkou nádhernou krušnohorskou krajinou. Kdo do Božího Daru přijede autem, může zaparkovat u lyžařského areálu Neklid nebo na centrálním parkovišti, odkud je to - stejně jako z autobusové stanice - jen pár set metrů pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Boží Dar
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.4052, 12.93242)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Boží vyhlídka

0.8 km
Ski areál Boží Dar
Lyžování

V Božím Daru u Klínovce se na území Krušných hor v západních Čechách rozkládá lyžařské středisko stejného jména. Ski areál Boží Dar nabízí příznivcům zimních sportů hned ...

Boží Dar
1.0 km
Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou
Turistika

U obce Boží Dar v Krušných horách se na samé hranici s Německem nachází přírodní rezervace Božídarské rašeliniště.

Mezinárodně významný mokřad protíná naučná stezka ste...

Boží Dar
1.0 km
Ježíškova cesta
Turistika

Boží Dar v severozápadních Čechách na samé hranici Česka s Neměckem je domovem zajímavé naučné stezky. Ježíškova cesta se nachází v nadmořské výšce nad 1 000 metrů na úze...

Boží Dar
2.3 km
Hadí hora - 941 m n.m.
Turistika

Mezi Jáchymovem a Božím Darem se na území Krušných hor k nebi vypíná Hadí hora. Hora s vrcholem v nadmořské výšce 941 metrů nabízí nádherné výhledy do širokého okolí.

H...

Jáchymov
2.6 km
Naučná stezka Blatenský vodní příkop
Turistika

Mezi Božím Darem a Horní Blatnou v západních Čechách se územím Krušných hor táhne v délce bezmála 13 kilometrů umělý vodní příkop, vybudovaný už v polovině 16. století a ...

Boží Dar
2.7 km
Rozhledna Klínovec
Rozhledny

Na nejvyšší hoře Krušných hor stojí zděná, 17 metrů vysoká stejnojmenná rozhledna, která nahradila několik svých předchůdců, jež tady stávali již od počátku 19. století.

...
Boží Dar
3.6 km
Ski areál Klínovec
Lyžování

Jen co by kamenem dohodil severně od Jáchymova v západních Čechách se v těsné blízkosti hranic s Německem nachází Skiareál Klínovec.

Lyžařské středisko v Krušných horách...

Jáchymov
3.8 km
Naučná stezka O radonu
Jiné atrakce

V Jáchymově v západních Čechách byla v roce 2011 otevřena jedinečná naučná stezka, věnovaná problematice radonu. Stezka takového zaměření tady nevznikla náhodou - v Jáchy...

Jáchymov