Kontakt
  • GPS: 50.41109, 12.92555
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

V Božím Daru u Klínovce se na území Krušných hor v západních Čechách rozkládá lyžařské středisko stejného jména. Ski areál Boží Dar nabízí příznivcům zimních sportů hned pět sjezdovek dlouhých od 300 do 1 000 metrů, na kterých si přijdou na své jak rodiny s dětmi a začátečníci, tak i pokročilí lyžaři.

Na vrchol svahů vyváží návštěvníky tři vleky a dětský pohyblivý pás, především snowboardisté si užijí spoustu zábavy ve snowparku. Umělé osvětlení na části sjezdovek umožňuje skvělé večerní lyžování.

Na Božím Daru jsou v provozu lyžařská a snowboardová škola i půjčovna pro ty, kteří nemají vlastní vybavení. Samozřejmostí jsou pak také občerstvení a ubytování pro návštěvníky, kteří se v regionu chtějí zdržet déle.

V okolí Božího Daru se upravuje široká síť běžecký tratí různé náročnosti. Dosahují délky až 120 kilometrů, zasahují až za hranice s Německem a vhodné jsou jak pro rekreační, tak pro ambicióznější běžkaře.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Boží Dar
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.41109, 12.92555)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Boží Dar

0.2 km
Ježíškova cesta
Turistika

Boží Dar v severozápadních Čechách na samé hranici Česka s Neměckem je domovem zajímavé naučné stezky. Ježíškova cesta se nachází v nadmořské výšce nad 1 000 metrů na úze...

Boží Dar
0.5 km
Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou
Turistika

U obce Boží Dar v Krušných horách se na samé hranici s Německem nachází přírodní rezervace Božídarské rašeliniště.

Mezinárodně významný mokřad protíná naučná stezka ste...

Boží Dar
0.8 km
Boží vyhlídka
Rozhledny

V Božím Daru v severní části západočeských Krušných hor byla na samé hranici se sousedním Německem v nadmořšké výšce 1099 metrů vystavěna hezká rozhledna, pojmenovaná Bož...

Boží Dar
2.0 km
Naučná stezka Blatenský vodní příkop
Turistika

Mezi Božím Darem a Horní Blatnou v západních Čechách se územím Krušných hor táhne v délce bezmála 13 kilometrů umělý vodní příkop, vybudovaný už v polovině 16. století a ...

Boží Dar
3.0 km
Hadí hora - 941 m n.m.
Turistika

Mezi Jáchymovem a Božím Darem se na území Krušných hor k nebi vypíná Hadí hora. Hora s vrcholem v nadmořské výšce 941 metrů nabízí nádherné výhledy do širokého okolí.

H...

Jáchymov
3.4 km
Rozhledna Klínovec
Rozhledny

Na nejvyšší hoře Krušných hor stojí zděná, 17 metrů vysoká stejnojmenná rozhledna, která nahradila několik svých předchůdců, jež tady stávali již od počátku 19. století.

...
Boží Dar
4.1 km
Ski areál Klínovec
Lyžování

Jen co by kamenem dohodil severně od Jáchymova v západních Čechách se v těsné blízkosti hranic s Německem nachází Skiareál Klínovec.

Lyžařské středisko v Krušných horách...

Jáchymov
4.2 km
Naučná stezka O radonu
Jiné atrakce

V Jáchymově v západních Čechách byla v roce 2011 otevřena jedinečná naučná stezka, věnovaná problematice radonu. Stezka takového zaměření tady nevznikla náhodou - v Jáchy...

Jáchymov