Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Východně od Chebu se rozkládá údolní vodní nádrž Jesenice. Vodní nádrž na řece Odravě je největší vodní plochou v západních Čechách, byla vystavěna v polovině 20. století na ochranu proti povodním a dnes slouží také k rekreaci.

Vodní nádrž se může pochlubit nádherně čistou vodou, a tak se tady bude líbit hlavně milovníkům koupání, ale také windsurfingu, jachtingu nebo rybaření. Pozor ale, motorové čluny na vodu nesmí. Pro svoji dobrou viditelnost jsou Jesenice vyhledávané i potápěči.

Kdo by se chtěl u přehrady zdržet, může zůstat v některém z kempů v obcích na jejím břehu, třeba na severním okraji u obce Dřenice. Na své si tady přijdou také sportovci, kteří si mohou zahrát minigolf, tenis, plážový volejbal nebo si půjčit třeba loďku. Děti si užijí spoustu legrace na tobogánu.

Až k nádrži se dá dojet autem, do obce Podhradí na jejím jihozápadním břehu jezdí z nádraží v Chebu autobus, odtud je to pak k vodě už jen pár minut pěsky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Cheb
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.0666, 12.45592)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vodní nádrž Jesenice

3.5 km
Jesenická přehrada - pláž Všeboř
Koupání

Vodní nádrž Jesenice leží asi 7 kilometrů od Chebu na řece Odravě. Je dlouhá 12 kilometrů a hluboká až 18 metrů. Na jejích březích najdete hned několik kempů, které jsou ...

Cheb
5.2 km
Skanzen Doubrava - Rustlerův statek
Muzea a historie

Lipová u Chebu v západních Čechách je domovem vesnické památkové rezervace s unikátním souborem hrázděné lidové architektury chebského typu z 18. a 19. století.

Skanzen ...

Lipová
6.3 km
Muzeum Cheb
Muzea a historie

V Chebu v západních Čechách sídlí v takzvaném Pachelbelově domě, jednom z nejstarších měšťanských domů ve městě, jedno z nejstarších regionálních muzeí v Čechách.

Muzeum...

Cheb
6.6 km
Hrad Cheb
Hrady a zámky

V severočeském Chebu se na návrší nad řekou Ohří nachází unikátní památka, románský hrad vystavěný pro Fridricha Barbarossu ve 12. století.

Už v 9. století stávalo na mí...

Cheb
6.7 km
Rozhledna Vávrova lávka
Rozhledny

Teprve před pár lety byla otevřena tzv. mostní rozhledna Vávarova lávka. Najdete ji v Chebu, kde je součástí pěší lávky přes řeku Ohři.

10metrová železná rozhledna s dře...

Cheb
7.4 km
Kyselecký hamr
Turistika

U obce Lipová u Chebu najdou návštěvníci západních Čech na samé hranici Česka se sousedním Německem Kyselecký hamr. Dříve tady u obce Mýtina stávala osada Kyselecký Hamr ...

Lipová
8.0 km
Kynšperská lávka
Technické památky

Dřevená lávka v Kynšperku nad Ohří spojuje centrum s levobřežní částí města. Postavena byla na počátku 20. století a sloužila pro výběr mýta. Původně byla železobetonová,...

Kynšperk nad Ohří
8.4 km
Železná hůrka
Turistika

Železná hůrka je národní přírodní památka - zbytek čtvrtohorní sopky, jedné z nejmladších sopek na území ČR. Název Železná hůrka je pravděpodobně odvozen od nálezů čistéh...

Lipová