Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

Prachatice v jižních Čechách jsou domovem naučné stezky, na kterou budou chtít vyrazit především rodiny s dětmi. Zážitková trasa Víly Majolenky byla otevřena teprve před několika lety a návštěvnici ji najdou v lese nedaleko od bývalých lázní svaté Markéty.

Těšit se tady mohou na 5 kilometrů dlouhou stezku, která ale nepatří k nejsadnějším a stoupání do kopce nejsou výjimkou. Trasu, kterou provází víla Majolenka, je možné rozdělit si na dvě samostatné. Ta první má 14 zastavení a vychází od Zookoutku a Geoparku a vede do Perlovické zastávky, ta druhá má zastavení 6 a jde od hráze Fefrovského rybníku k areálu Lázní svaté Markéty, kudy vede cyklostezka a kde je možné najít také Areál lesních dětských her.

Všechna zastavení stezky jsou zaměřena na okolí Prachaticka, jeho historii a hlavně přírodu, les a vztah člověka k nim. Zájemci o vědění se tady dozví ale také o těžbě stříbra v oblasti a o jednotlivých druzích zvířat, která se tady vyskytují.

Až k Zookoutku se dá dojet autem, kdo nemá vlastní dopravu, může se svézt vlakem do železniční stanice Prachatice lázně, odkud jsou to necelé 2 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Prachatice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.99539, 13.98878)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zážitková trasa Víly Majolenky

1.0 km
Areál lesních her
Jiné atrakce

V Prachaticích v jižních Čechách si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi, pro které tady nad Lázněmi svaté Markéty na úbočí kopce Libín vznikl Areál lesních her.

Otevřen...

Prachatice
1.7 km
Koupalište Hulák
Koupání

Na prachatickém koupališti Hulák na návštěvníky čekají plavecký bazén, relaxační bazén s atrakcemi, jako jsou protiproudové trysky, vzduchový rošt, vodotrysk, vodopád neb...

Prachatice
2.0 km
Muzeum české loutky a cirkusu
Muzea a historie

V jihočeských Prachaticích se nachází muzeum, věnované českým loutkám a cirkusu.

Moderní expozice má dvě částí. Ta první se věnuje historii české loutky a k vidění jsou ...

Prachatice
2.1 km
Prachatické muzeum
Muzea a historie

V jižních Čechách nedaleko od Českých Budějovic sídlí v renesančním měšťanském domě z počátku 17. století Prachatické muzeum.

Muzeum nabízí návštěvníkům hned několik stá...

Prachatice
2.4 km
Žižkova skalka
Jiné atrakce

Žižkova skalka je zajímavý skalní útvar a zároveň přírodní památka přímo ve městě Prachatice. Jde o křemenný val v podobě protáhlého hřebenu, který je názorným příkladem ...

Prachatice
2.5 km
Lanový park Libín
Adrenalinové atrakce

Na úpatí Libína nedaleko stejnojmenné rozhledny se v okrese Prachatice nachází jeden z největších lanových parků u nás.

Lanový park Libín je dlouhý 1,5 kilometru a na ce...

Prachatice
2.5 km
Rozhledna Libín u Prachatic
Rozhledny

Asi 6 kilometrů jižně od Prachatic se na kopci Libín vypíná k nebi stejnojmenná rozhledna, známá dříve jako Rudolfova věž.

Z 27 metrů vysokého zděného Libína jsou za pří...

Prachatice
5.5 km
Naučná stezka Na soutoku
Turistika

Na mostě přes řeku Blanici mezi obcemi Záblatí a Řepešín v jihozápadních Čechách začíná Naučná stezka Na Soutoku. Vede kaňonem Blanice a končí tam, kde se řeka stéká s Mi...

Záblatí