Muzeum české loutky a cirkusu

Kontakt
  • GPS: 49.01247, 13.99799

Muzeum české loutky a cirkusu

Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V jihočeských Prachaticích se nachází muzeum, věnované českým loutkám a cirkusu.

Moderní expozice má dvě částí. Ta první se věnuje historii české loutky a k vidění jsou tady tradiční čerti a kašpárci, ale také loutky zhotovené podle předloh Mikoláše Alše nebo Jiřího Trnky. Kdo chce, může přímo v muzeu shlédnout loutkové představení v historických divadélkách.

Druhou částí expozice je jediné cirkusové muzeum u nás. Zájemci se ocitnou přímo v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami a cirkusovými kostýmy a prohlédnout si tady mohou také plakáty, fotografie a dokumenty. Zajímavostí je pak slavný motocykl Medvědů s Cibulkou.

Kdo dává přednost magii, může obdivovat kouzelnické rekvizity a aparáty, jejichž historie sahá až do počátku 19. století. Naprostým unikátem je pak panoptikum s voskovými hlavami historických osobností a pohyblivou mořskou pannou.

V divadelním sále si zájemci mohou vyzkoušet práci loutkoherce a zahrát si vlastní loutkové divadlo, pro děti jsou pak určené komentované prohlídky s loutkami. Muzejní obchod nabízí loutky, cirkusové rekvizity, kouzelnickou a odbornou literaturu a další upomínkové předměty.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Prachatice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.01247, 13.99799)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum české loutky a cirkusu

0.1 km
Prachatické muzeum
Muzea a historie

V jižních Čechách nedaleko od Českých Budějovic sídlí v renesančním měšťanském domě z počátku 17. století Prachatické muzeum.

Muzeum nabízí návštěvníkům hned několik stá...

Prachatice
0.4 km
Žižkova skalka
Jiné atrakce

Žižkova skalka je zajímavý skalní útvar a zároveň přírodní památka přímo ve městě Prachatice. Jde o křemenný val v podobě protáhlého hřebenu, který je názorným příkladem ...

Prachatice
0.4 km
Koupalište Hulák
Koupání

Na prachatickém koupališti Hulák na návštěvníky čekají plavecký bazén, relaxační bazén s atrakcemi, jako jsou protiproudové trysky, vzduchový rošt, vodotrysk, vodopád neb...

Prachatice
1.4 km
Areál lesních her
Jiné atrakce

V Prachaticích v jižních Čechách si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi, pro které tady nad Lázněmi svaté Markéty na úbočí kopce Libín vznikl Areál lesních her.

Otevřen...

Prachatice
2.0 km
Zážitková trasa Víly Majolenky
Turistika

Prachatice v jižních Čechách jsou domovem naučné stezky, na kterou budou chtít vyrazit především rodiny s dětmi. Zážitková trasa Víly Majolenky byla otevřena teprve před ...

Prachatice
3.9 km
Rozhledna Libín u Prachatic
Rozhledny

Asi 6 kilometrů jižně od Prachatic se na kopci Libín vypíná k nebi stejnojmenná rozhledna, známá dříve jako Rudolfova věž.

Z 27 metrů vysokého zděného Libína jsou za pří...

Prachatice
3.9 km
Lanový park Libín
Adrenalinové atrakce

Na úpatí Libína nedaleko stejnojmenné rozhledny se v okrese Prachatice nachází jeden z největších lanových parků u nás.

Lanový park Libín je dlouhý 1,5 kilometru a na ce...

Prachatice
6.5 km
Naučná stezka Na soutoku
Turistika

Na mostě přes řeku Blanici mezi obcemi Záblatí a Řepešín v jihozápadních Čechách začíná Naučná stezka Na Soutoku. Vede kaňonem Blanice a končí tam, kde se řeka stéká s Mi...

Záblatí