Kontakt
  • nad areálem Lázní sv. Markéty, Prachatice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

V Prachaticích v jižních Čechách si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi, pro které tady nad Lázněmi svaté Markéty na úbočí kopce Libín vznikl Areál lesních her.

Otevřen byl teprve v roce 2017 a inspirací pro něj byl svět zvířat. Děti si tady na jednotlivých stanovištích mohou vyzkoušet, jak rychlá a hbitá je veverka, jaké je to bydlet v ptačím hnízdě nebo viset v pavoučí síti, podívat se do útrob mraveniště nebo z houpajících se můstků nad vodou pozorovat žabí tůň.

U každého z celkem 5 zastavení, jež jsou určená pro návštěvníky od 3 do 12 let, je navíc hezky zpracovaná cedulka s řadou zajímavých informací a otázkou nebo hádankou k zamyšlení.

Celá trasa je dlouhá jen několik set metrů, kdo by si chtěl výlet do jižních Čech prodloužit, může se odsud vydat ještě třeba na Zážitkovou stezku víly Majolenky, Naučnou stezku ptačích budek nebo do Zookoutku Feferských rybníčků.

Až přímo k areálu se dá dojet autem, k dispozici je tady neplacené parkoviště a i vstup do areálu je zdarma. Do Prachatic ale jezdí také vlak: z železniční stanice je to sem pěšky jen 1,5 kilometru.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Prachatice
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.99963, 14.00061)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Areál lesních her

1.0 km
Zážitková trasa Víly Majolenky
Turistika

Prachatice v jižních Čechách jsou domovem naučné stezky, na kterou budou chtít vyrazit především rodiny s dětmi. Zážitková trasa Víly Majolenky byla otevřena teprve před ...

Prachatice
1.0 km
Koupalište Hulák
Koupání

Na prachatickém koupališti Hulák na návštěvníky čekají plavecký bazén, relaxační bazén s atrakcemi, jako jsou protiproudové trysky, vzduchový rošt, vodotrysk, vodopád neb...

Prachatice
1.4 km
Muzeum české loutky a cirkusu
Muzea a historie

V jihočeských Prachaticích se nachází muzeum, věnované českým loutkám a cirkusu.

Moderní expozice má dvě částí. Ta první se věnuje historii české loutky a k vidění jsou ...

Prachatice
1.5 km
Prachatické muzeum
Muzea a historie

V jižních Čechách nedaleko od Českých Budějovic sídlí v renesančním měšťanském domě z počátku 17. století Prachatické muzeum.

Muzeum nabízí návštěvníkům hned několik stá...

Prachatice
1.8 km
Žižkova skalka
Jiné atrakce

Žižkova skalka je zajímavý skalní útvar a zároveň přírodní památka přímo ve městě Prachatice. Jde o křemenný val v podobě protáhlého hřebenu, který je názorným příkladem ...

Prachatice
2.5 km
Lanový park Libín
Adrenalinové atrakce

Na úpatí Libína nedaleko stejnojmenné rozhledny se v okrese Prachatice nachází jeden z největších lanových parků u nás.

Lanový park Libín je dlouhý 1,5 kilometru a na ce...

Prachatice
2.5 km
Rozhledna Libín u Prachatic
Rozhledny

Asi 6 kilometrů jižně od Prachatic se na kopci Libín vypíná k nebi stejnojmenná rozhledna, známá dříve jako Rudolfova věž.

Z 27 metrů vysokého zděného Libína jsou za pří...

Prachatice
6.4 km
Naučná stezka Na soutoku
Turistika

Na mostě přes řeku Blanici mezi obcemi Záblatí a Řepešín v jihozápadních Čechách začíná Naučná stezka Na Soutoku. Vede kaňonem Blanice a končí tam, kde se řeka stéká s Mi...

Záblatí