Kontakt
  • Masarykovo náměstí 1, Karviná
Popis atrakce

V Karviné-Fryštátě stojí na místě původního dřevěného hradu pravděpodobně z přelomu 13. a 14. století sídlo knížecího rodu Piastovců.

Na počátku 16. století byl zámek Fryštát přestavěn na renesanční, jeho dnešní empírová podoba je pak dílem konce století 18., kdy se jeho majiteli stali Larisch-Mönnichové. Dnes je zámek ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti.

Té jsou k dispozici hned dva prohlídkové okruhy, které jim představí hlavní budovu zámku s 18 a vedlejší budovu Lottyhausu s 15 zámeckými komnatami.

V zámku je možné prohlédnout si také stálou expozici Národní galerie Praha na téma českého vrcholného uměleckého díla 19. a 20. století.

Zámek je propojen s nádherným gotickým kostelem Povýšení svatého Kříže, který je přístupný v rámci jedné z doplňkových prohlídek.

otevírací doba
vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.85359, 18.54104)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Fryštát

1.4 km
Koupaliště Karviná
Koupání

Na koupališti v Karviné najdete tři bazény. Víceúčelový bazén má část plaveckou dlouhou 25 metrů a část s atrakcemi, jako jsou perličková masáž, stěnová masáž, tobogan a ...

Karviná
2.1 km
Svět Vitality Lázně Darkov
Koupání

V části města Karviná – Darkov na vás čekají lázně, jejichž součástí je Svět vitality – centrum odpočinku, relaxace a cesty k pevnému zdraví. Najdete tady bazénovou a sau...

Karviná
8.1 km
Archeopark Chotěbuz - Podobora
Muzea a historie

Ve slezské Chotěbuzi na samé hranici Česka s Polskem se nachází rekonstrukce slovanského sídliště z období od poloviny 8. až do 11. století, Archeopark Chotěbuz – Podobor...

Chotěbuz
11.7 km
Kotulova dřevěnka
Muzea a historie

V Havířově v Moravskoslezském kraji stojí roubená dřevěnka z roku 1781, která je domovem zajímavé expozice.

Kotulovu dřevěnku, která patří k nejstarším lidovým stavbám v ...

Havířov