Kontakt
  • Karvinská 455, Chotěbuz
Popis atrakce

Ve slezské Chotěbuzi na samé hranici Česka s Polskem se nachází rekonstrukce slovanského sídliště z období od poloviny 8. až do 11. století, Archeopark Chotěbuz - Podobora.

Archeopak vznikl na místě, kde před dávnými lety žili naši předkové a dnes patří k jedněm z nejlépe dokumentovaných archeologických lokalit u nás. Na návštěvníky tady dnes čeká několik obytných domů i menších výrobních objektů, ale také železářská pec nebo kultovní objekt.

Těšit se mohou také na novou interaktivní expozici, která jim představí především dějiny chotěbuzské lokality, okolní přírodu a výsledky zdejších archeologických výzkumů.

Kdo chce, může si v rámci akcí pro veřejnost, které se tady v průběhu roku pořádají, vyrobit v keramické dílně s pecí a hrnčířským kruhem něco na památku.

Archeopark myslí také na děti, které si tady mohou\ osahat a vyzkoušet repliky dávných předmětů, nakreslit si nebo poskládat nejrůznější předměty s chotěbuzskou tématikou, projít si interaktivní kvízy nebo si vyzkoušet lukostřelbu, zahrát si na archeology, namlet obilí a další spoustu aktivit.

Prohlídky jsou s průvodcem.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.78793, 18.58934)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Archeopark Chotěbuz - Podobora

8.1 km
Zámek Fryštát
Hrady a zámky

V Karviné-Fryštátě stojí na místě původního dřevěného hradu pravděpodobně z přelomu 13. a 14. století sídlo knížecího rodu Piastovců.

Na počátku 16. století byl zámek Fr...

Karviná
9.0 km
Svět Vitality Lázně Darkov
Koupání

V části města Karviná - Darkov na vás čekají lázně, jejichž součástí je Svět vitality - centrum odpočinku, relaxace a cesty k pevnému zdraví. Najdete tady bazénovou a sau...

Karviná
9.3 km
Koupaliště Karviná
Koupání

Na koupališti v Karviné najdete tři bazény. Víceúčelový bazén má část plaveckou dlouhou 25 metrů a část s atrakcemi, jako jsou perličková masáž, stěnová masáž, tobogan a ...

Karviná
10.8 km
Kotulova dřevěnka
Muzea a historie

V Havířově v Moravskoslezském kraji stojí roubená dřevěnka z roku 1781, která je domovem zajímavé expozice.

Kotulovu dřevěnku, která patří k nejstarším lidovým stavbám v...

Havířov
12.6 km
Městské koupaliště Havířov
Koupání

Na havířovském koupališti je pro návštěvníky připraveno několik bazénů - závodní 50metrový plavecký bazén a bazén s 10 metrů vysokou skokanskou věží, bazén s atrakcemi ja...

Havířov
13.4 km
Muzeum Třineckých železáren
Muzea a historie

V Třinci na samé hranici České republiky s Polskem sídlí v historickém domě z roku 1917 jedinečné podnikové muzeum.

Muzeum Třineckých železáren a města Třince bylo otevř...

Třinec
14.3 km
Koupaliště Pod Javorovým
Koupání

Na třineckém koupališti se těšte hned na tři bazény: velký plavecký, dětský se 60metrovým toboganem a dětské brouzdaliště se skluzavkou, delfínkem a vodotryskem.

Aktivně...

Třinec
16.8 km
Ski areál Javorový vrch
Lyžování

Jižně od Třince v západním Slezsku se nedaleko od polských hranic rozkládá Ski areál Javorový vrch. Milovníkům zimních sportů nabízí dvě sjezdovky: 750metrová červená je ...

Třinec