Kontakt
  • Karvinská 455, Chotěbuz
Popis atrakce

Ve slezské Chotěbuzi na samé hranici Česka s Polskem se nachází rekonstrukce slovanského sídliště z období od poloviny 8. až do 11. století, Archeopark Chotěbuz – Podobora.

Archeopak vznikl na místě, kde před dávnými lety žili naši předkové a dnes patří k jedněm z nejlépe dokumentovaných archeologických lokalit u nás. Na návštěvníky tady dnes čeká několik obytných domů i menších výrobních objektů, ale také železářská pec nebo kultovní objekt.

Těšit se mohou také na novou interaktivní expozici, která jim představí především dějiny chotěbuzské lokality, okolní přírodu a výsledky zdejších archeologických výzkumů.

Kdo chce, může si v rámci akcí pro veřejnost, které se tady v průběhu roku pořádají, vyrobit v keramické dílně s pecí a hrnčířským kruhem něco na památku.

Archeopark myslí také na děti, které si tady mohou
osahat a vyzkoušet repliky dávných předmětů, nakreslit si nebo poskládat nejrůznější předměty s chotěbuzskou tématikou, projít si interaktivní kvízy nebo si vyzkoušet lukostřelbu, zahrát si na archeology, namlet obilí a další spoustu aktivit.

Prohlídky jsou s průvodcem.

otevírací doba
vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.78793, 18.58934)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Archeopark Chotěbuz - Podobora

8.1 km
Zámek Fryštát
Hrady a zámky

V Karviné-Fryštátě stojí na místě původního dřevěného hradu pravděpodobně z přelomu 13. a 14. století sídlo knížecího rodu Piastovců.

Na počátku 16. století byl zámek Fry...

Karviná
9.0 km
Svět Vitality Lázně Darkov
Koupání

V části města Karviná – Darkov na vás čekají lázně, jejichž součástí je Svět vitality – centrum odpočinku, relaxace a cesty k pevnému zdraví. Najdete tady bazénovou a sau...

Karviná
9.3 km
Koupaliště Karviná
Koupání

Na koupališti v Karviné najdete tři bazény. Víceúčelový bazén má část plaveckou dlouhou 25 metrů a část s atrakcemi, jako jsou perličková masáž, stěnová masáž, tobogan a ...

Karviná
10.8 km
Kotulova dřevěnka
Muzea a historie

V Havířově v Moravskoslezském kraji stojí roubená dřevěnka z roku 1781, která je domovem zajímavé expozice.

Kotulovu dřevěnku, která patří k nejstarším lidovým stavbám v ...

Havířov