Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Křince jihovýchodně od Mladé Boleslavi ve Středočeském kraji se k nebi vypíná opukový vrch Chotuc. 254metrový kopec je významnou přírodní památkou a přesto, že není nijak vysoký, je dominantou okolí.

Milovníci přírody se na Chotuci mohou těšit na teplomilná luční společenstva, která jsou domovem celé řady vzácných druhů rostlin i živočichů. Na své si tady ale přijdou také milovníci historie: v 6. - 5. století před naším letopočtem stávalo na kopci halštatské hradište, které zaniklo po příchodu Keltů. Později se Chotuc stal poutním místem a ve 13. století tady byla postavena kaple Nejsvětější Trojice. Dnes si tady návštěvníci mohou prohlédnout hezky opravený kostelík z 15. století, od něhož se otevírají pěkné výhledy do Polabské nížiny.

Na vrchol vede naučná stezka, která seznamuje s historií místa, kaple i židovského hřbitova v Křinci. Autem je možné přijet až pod kopec, kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může jet vlakem. Z železniční stanice jsou to na vrchol asi 2 kilometry pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Křinec
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.26708, 15.11929)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vrch Chotuc - 254 m n.m.

1.5 km
Zámek Křinec
Hrady a zámky

V okrese Nymburk ve středních Čechách stojí barokní zámek a bývalé reprezentativní sídlo šlechty z poloviny 17. století.

Na návštěvníky čeká v Křinci prohlídka zrekonstr...

Křinec
3.0 km
Rozhledna Romanka
Rozhledny

Nedaleko Nymburka u obce Hrubý Jeseník leží v rovinaté krajině jedna z nejníže položených rozhleden u nás.

Telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou ve výšce 26 metrů n...

Hrubý Jeseník
5.3 km
ZOO Chleby
Zoologické a botanické zahrady

V Chlebech u Nymburka se nachází ZOO Chleby, první nestátní zoologická zahrada v České republice a zároveň jedna z nejmenších českých zoologických zahrad.

Na milovníky z...

Chleby
6.1 km
Naučná stezka Holské rybníky
Turistika

Není mnoho českých měst, která by měla ve svém nejbližším okolí tak rozmanitou a zachovalou přírodu jako Rožďalovice. Území je sice ovlivněno činností člověka, ale přesto...

Rožďalovice
7.1 km
Zámek Loučeň
Hrady a zámky

V Loučni nedaleko od Nymburka se k nebi vypíná barokní zámek, vybudovaný na počátku 18. století na místě tvrze, o které se prameny zmiňují už ve století 13.

V 19. stolet...

Loučeň
7.2 km
Labyrintárium Loučeň
Jiné atrakce

Na zámku v Loučni jižně od Mladé Boleslavi se bude líbit nejen rodinám s dětmi, ale také hravým dospělým. Pro ně tady totiž v historickém anglickém parku vzniklo hned dva...

Loučeň
10.6 km
Anglický park Na Ostrově
Jiné atrakce

Ve středočeském Nymburce si na své přijdou hlavně milovníci rostlin a květin. Na levém břehu řeky Labe tady byl v první polovině 20. století založen hezký anglický park s...

Nymburk
10.7 km
Koupaliště Všejany
Koupání

Na samém okraji obce Všejany najdete koupaliště s rozsáhlými travnatými plochami pro odpočinek a opalování.

Kromě koupání v umělé betonové nádrži si tady můžete zahrát n...

Všejany